Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

“Müzikle düşünen beyin farklı çalışır. Müzik başkalarının görmediklerini görmemizi, gördüklerimizi başka bir boyuta taşımamızı sağlar.”

Müziğin formülleri

“Müzik öğrenmek organizasyon ve prosesleri öğrenmekle başlar” diyor Benal Tanrısever Şimşek ve şöyle devam ediyor: “Müzik insana bir şeye odaklanma, detayları fark etme becerisi de sağlar. Görünenin veya konuşulanın her zaman bir öncesi ve bir sonrası aşamasını düşünme yetisi kazandırır. Hiçbir şey tesadüf eseri olmadığı gibi müzik de değildir. Müziğin formülleri vardır. Önceden ne yapacağımızı bilerek başlar, organizasyon şemasıyla hareket ederiz. Müzik insana farklı düşünme tarzı ve bakış açısı kazandırır. Ben ticaret insanı olmamama rağmen müziğin bana kazandırdığı bu olgularla BT Müzikevi’ni kurarak müzik eğitimimi işime entegre ettim.”

Şimşek; ABD’de “Olağanüstü Başarılı Kadınlar” ödülü alan, Alman Müzik Ansiklopedisi’ne dahil edilen, Alman Rias televizyonunda belgeseli yayınlanan bir müzisyen ve eğitimci. Çocuklara müzik keyfini yaşatırken aynı zamanda müzik bilgisi de aşılamak amacıyla çalışmalar yapıyor. Neşe Türkeş’in yazdığı ve yayımladığı, 2007’de “Yaratıcı Kitap” ödülünü alan “Bay Major’le Klasik Müzik Masalları” serisinin müzik prodüktörlüğünü Şimşek gerçekleştirdi.

Dr. Benal Tanrısever Şimşek kimdir?

Müzik eğitimine Ferdi Statzer’le İstanbulKonservatuarı’nda başladı.Dünyanın en prestijli müzik okullarından New York Juilliard Müzik Okulu’nda lisans veyüksek lisans derecelerini aldı. Üstün başarısı sonucu Professional Studies Programı’na kabul edildi. Eğitimini Berlin’de Hochschule der Künste’de Prof. Georg Sava ile sürdürerek virtüözlük unvanı kazandı.Dünyanın belli başlı konser salonlarında resitalve orkestra solisti olarak konserler verdi.Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. New York’ta yaşadığı uzun yıllar içinde, pedagojik müzik eğitimi ve öğrenim modelleri üzerine yoğunlaştı. ENKA Okulları müzik program danışmanı olarak, İstanbul’da okulların müzikte buluşmasını amaçlayan “Müzikte İş birliği”ni kurdu.İcracı ve eğitimci olarak müzik yaşamındaki tüm tecrübelerini çocuklara aktarmakmisyonuyla 1997 yılında BT Müzikevi eğitim kurumunu kurdu.