Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

“Artık insanlar yalnızca kariyer yapmak peşinde değil, kişisel tatmin de arıyor. Değişen koşullar, ihtiyaçlar, arayışlar söz konusu. İK, değişimi görebilmeli.”

Bahar Kayserilioğlu insan kaynakları yöneteciliğinden yönetim danışmanlığına geçen başarılı bir iş kadını ve girişimci model. “Değişim yönetimi” danışmanlıkta vurgu yaptığı konuların başında geliyor. Kayserilioğlu, Türkiye dışına taşan profesyonel deneyimiyle kadının iş hayatındaki rolü ve kadın girişimciliği konusunda da aktif çalışmalar yapıyor.

İnsanların büyük resimlere ihtiyacı var. Kayserilioğlu’na “neden” diye soracak olsanız, reformist bir İK yaklaşımıyla ortaya çıkabilir: “Belli bir dönem üretim dönemiydi. Mühendis olmanın önemli olduğu günlerdi. İnsanlar çok çalıştılar ve kariyer sahibi olmayı hedef edindiler. Bundan mutlu oldular. Sonra para kazanma dönemi geldi. Para en önemli değerdi. Amaç çok hızlı ilerlemekti. Kariyer sahibi olmanın, terfi almanın büyük önem kazandığı bir dönemdi. Artık insanlar yalnızca kariyer peşinde değil, kişisel tatmin arayışında. İK; insanlar nereye doğru gidiyor görmeli. Bireyin artık daha büyük resme ihtiyacı var.”

Beyaz eşya, tekstil, inşaat, bilgi teknolojileri, medya, tarım, kimya ve sigorta gibi pek çok sektörde strateji ve organizasyon danışmanlığı yapan Kayserilioğlu, kurumlara doğru yön vermenin temelinde bilgelik ve öngörü yattığını savunuyor. Birlikte çalıştığı şirketlerde yüksek verim ve başarı peşinde koşuyor.

Bahar Kayserilioğlu kimdir?

İTÜ Elektronik ve Haberleşme Bölümünü bitirdi ve UCLA’da iş yönetimi yüksek lisansı yaptı.
NCR Bilgi İşlem Sistemleri A.Ş.’de İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev yaptı.
Lafarge Türkiye İnsan Kaynakları Müdürü olarak çalıştı.
Hewitt Associates’in Türkiye temsilcisi olan şirketin iş ortağı olarak çalıştı.
1988 yılından bu yana psikometrik testlerin uygulanması ve gelişim değerlendirme merkezi uygulamaları yapıyor.
Kurucusu olduğu KARUNA Yönetim Danışmanlık Şirketi, uluslararası prestije sahip KAI (The Occupational Research Center, UK), SyRe Consulting, The Coaching Consultancy, William Bridges & Associates ve DBE (Institut des Sciences du Comportement) gibi kuruşlarla iş birliği yapıyor.

2006-2008 yılları arasında KAGİDER’de Kadın Girişimciler Komitesi Başkanı olarak görev alan Kayserilioğlu, 2015-2017 dönemi Yönetim Kurulu Üyeleri arasında yer almıştır.