Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

“Küreselleşen ekonomi ve ticarette ‘operasyon uzmanlığı’ artık ürün inovasyonu kadar önemli. Yeni bir iş kolu olan ‘Tedarik Zincir Yönetimi’ ise artık şirketlerin rekabette en güçlü silahı…”

Feza Özalp’ın iş dünyasına atıldığı 1976’dan bu yana yaptığı çalışmalarla dikkat çeken bir iş kadını. “Tedarik Zincir Yönetimi artık şirketlerin rekabette en güçlü silahı haline geldi” diyen Özalp, hızlı büyüyen lojistik sektörünün arkasında da yaratıcı tedarik zincir fikirleri bulunduğunu söylüyor. Küreselleşen dünyada firmalar arasındaki rekabetin ise artık tarih olduğunu ifade eden Özalp bugün rekabetin zincirler arasında yaşandığını vurguluyor.

1985’de 3M Türkiye'nin kuruluş çalışmalarında aktif şekilde görev alan Özalp; burada Müşteri Hizmetleri, Kurumsal İletişim, Tedarik Zinciri, CRM süreçlerini yapılandırdı ve yönetti. 1999’da 3M Türkiye’nin lojistik sürecini 3PL’e aktararak, Türkiye’deki ilk kapsamlı 3PL projelerinden birini hayata geçirmiş oldu. 3M Doğu Avrupa ve Orta Doğu Bölgesinde yer alan 10 ülkede başta Tedarik Zinciri olmak üzere operasyonel süreçlerin ve ekiplerin oluşturulmasından, performansın iyileştirilmesinden sorumlu Bölgesel Yönetici olarak görev yaptı. Daha sonra Özel Projelerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak müşteri geliştirme ve satış ekibi otomasyonu projelerinde çalıştı. Ekol Lojistik Danışma Kurulu Üyesi Özalp çalışmalarına danışman ve eğitmen olarak devam ediyor, çeşitli sektörel makaleler hazırlıyor ve üniversitelerde çeşitli dersler veriyor.

Feza Özalp Kimdir?
Avusturya Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olan Feza Özalp çalışma hayatına 1976’da BASF Türkiye Ofisi'nde başladı. 1985’de 3M Türkiye'nin kuruluş çalışmalarında aktif rol aldı. Altı Sigma yetkinlik sertifikası olan Özalp, Tedarik Zinciri Yönetimi Profesyonelleri Konsülü (ABD) üyesi olup deneyimlerini danışman ve eğitmen olarak paylaşmaktadır. Feza Özalp, Bilgi Üniversitesi MBA programında Tedarik Zinciri Yönetimi dersleri ve Sabancı Üniversitesi EDU (Yönetici Geliştirme Birimi)'da kurumsal eğitimlerin yanı sıra University of New York Prag’da MBA yaz programında ders veriyor.