Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

Belgeseller ve TV programları hazırlıyor, insanlara doğayla barışık bir yaşamın mümkün olduğunu anlatıyor. Doğal ve kültürel miraslar konusunda farkındalık yaratıyor.

Güven İslamoğlu, hazırlayıp sunduğu TV programlarıyla dünyanın ve Türkiye'nin çevre gündemini izleyici ile buluşturuyor. Amacı kitleleri doğa ile barışık yaşamaya teşvik etmek. “Var olduğunu bilmediğimiz bir şeyi korumayız” diyen İslamoğlu, nasıl bir ülkede yaşadığımıza, arkeolojik, tarihi ve kültürel miraslarımıza vurgu yapmak için deyim yerindeyse Türkiye’yi karış karış geziyor.

Uzun yıllara dayanan TRT ve çeşitli gazete deneyiminden sonra CNN TÜRK’ün kuruluş çalışmalarında aktif görev aldı. Ecevit, Kıbrıs, Yaralı Balina ve Ağrı’ya By-Pass belgesellerine imza attı. CNN TÜRK bayrağını Ağrı Dağı’nın zirvesine dikti. Türkiye’de ilk defa 4200 metreden canlı yayın yaptı. Türkiye’nin gündemine damgasını vurmuş birçok olayda etkin görev aldı. Halen CNN TÜRK Haber Merkezi’nde “senior reporter” olarak görevine devam ediyor. “Her Yerde Bir Haber Var” programıyla birçok ödül alan İslamoğlu halen “Yeşil Doğa” programını hazırlayıp sunuyor.

İslamoğlu sıcak haber bölgelerinde başarılı bir gazetecilik kariyeri sürdürdü, çevre ve haber programlarında aktif görev aldı. İslamoğlu’nun aldığı ödüller arasında Çağdaş Gazeteciler Derneği “En İyi Belgesel Ödülü”, İstanbul Çevre Konseyi Federasyonu “Çevre Ödülü”, ÇEVKO “Doğaya Saygı Ödülü”, Avrupa’nın Çevre Nobeli olarak görülen “EUROSOLAR Güneş Ödülü” – Berlin, Medya Etik Konseyi “Tv Belgesel Etik Ödülü” yer alıyor.

Özel hayatında da doğa ile barışık yaşayan İslamoğlu, amatör olarak marangozlukla uğraşıyor, aktif olarak trekking, bisiklet ve katamaran sporları yapıyor.

Güven İslamoğlu kimdir?

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın – Yayın Bölümünden mezunu olan Güven İslamoğlu, 1989 – 1991 yılları arasında TRT Ankara Televizyonu “Gün Başlıyor” ve “Akşama Doğru” programlarında yönetmen olarak çalıştı.

1992 yılında HBB’nin kuruluşunda yer aldı. Özel Haber Dairesi’nde yapımcı yönetmen olarak görev yaptı. “Anten” ve “Yüksek Tansiyon” programlarının sorumluluğunu üslendi. 1993 -1994 yılları arasında Hürriyet Production’da yönetmen olarak çalıştı. “Arena” ve “Prizma” programlarının yönetmenliğini yaptı.

1995 yılında kamera arkasını bırakarak ekran önüne geçmeye karar verdi ve Show Tv Haber Merkezi’ne geçti. Özel haberler yaptı. 1997 yılında Star Haber Merkezi’ne transfer oldu. Özel haberlerin yanı sıra Executive Producer olarak da görev yaptı. 1999 yılında CNNTÜRK’e geçti ve kuruluşunda yer aldı.