Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

Güçlü iş kadını iş dünyasındaki başarılarını sivil toplum kuruluşlarındaki çalışmalarıyla sürdürüyor. Kadın istihdamından, tarım politikalarına, çevre sorunlarından gıda sistemlerine uzanan pek çok konuda etkin rol alıyor.

Feyhan Yaşar, Türkiye’nin en köklü şirketlerinden Yaşar Holding’de başlayan kariyerini, Yönetim Kurulu Başkanlığına kadar taşıdı. Birçok başarılı projede yer aldı, yeniliklere imza attı ve holdingin çok önemli bir dönemine damgasını vurdu. Yaşar iş hayatına aktif bir şekilde devam ediyor, Hedef A.Ş. Yönetim Kurulu ve çok sayıda sivil toplum kuruluşuna destek veriyor.

Yaşar uzun yıllar yürüttüğü Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevindeki tecrübelerini İndeks Konuşmacı Ajansı platformunda sunuyor. Bir patronun gözünden değişim yönetimi, fırtınalı bir havada tekneyi beceriyle yüzdürmeye benzer.

Dünyada çok büyük bir değişim yaşanıyor. Son birkaç yıla sığdırdığımız yenilikler, geçmişte birkaç neslin ancak hazmedebildiği sorun ve fırsatlar… Değişimi yönetmek günümüzün en büyük meziyetlerinden biri. Geçmişin tecrübesini geleceğin hizmet ve ürününe dönüştürebilmenin sırrı, her kurum, her yapı, her durum, her dönem için birbirinden farklı reçeteler üretmekten geçiyor.

Gıdadan boyaya, kağıttan turizme geniş yelpazede faaliyet gösteren Yaşar Topluluğu’nda etkin risk yönetimi uygulamaları ile liderlik yapan Yaşar, sürdürülebilir, karlı büyümeyi hedefledi. Yaşar Holding’de başlattığı yeniden yapılanma çalışmaları ile gerçek ve vizyoner başarılara imza attı.

Yaşar, gıda, boya, tarım ve hayvancılık sektörlerinde Türkiye’deki en tecrübeli yöneticilerden biri. Başarılı iş kadını, geçmişten geleceğe bakarken deneyiminin ışığında ülkemizdeki tarım ve çevre sorunlarına dikkat çekiyor.

Yaşar, İndeks Konuşmacı Ajansı bünyesinde Yönetim ve İcra Kurullarında yaptığı konuşmalarla farklı bir rüzgar estiriyor. “Aile şirketinde yönetim, holding yöneticiliği, küresel gelişmeleri nasıl okumalı” gibi başlıkların yanı sıra “deneyim paylaşımı” konusunda da bir patron olarak fark yaratıyor.

Feyhan Yaşar kimdir?

İzmir Amerikan Koleji’nin ardından, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü'nü bitirdi. Yüksek lisansını 9 Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde tamamladı. İş hayatına DYO Boya’da Endüstriyel İlişkiler Uzmanı olarak başlayan ve Yaşar Holding İnsan Kaynakları Koordinatörü olarak devam eden Feyhan Yaşar, birçok görevi başarıyla tamamladıktan sonra 2004-2009 arasında Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanlığına kadar yükseldi. Türkiye’nin farklı ekonomik ve sosyal süreçlerinde, ülkemizin ilk özel sektör yapılanmalarından birinde yer alan Yaşar bankadan turizme, gıdadan boyaya güçlü markaların yaratılma sürecinde yer aldı.

Halen Yaşar Holding’in ana hissedarı olan ve Hedef Ziraat A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliğini yürüten Yaşar, 2012 yılında Koç Holding Yönetim Kurulu Bağımsız Üyesi ve 2002-2012 döneminde de HDF FZCO Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. TOBB İçecek Meclisi Başkanı, DEIK-Danimarka İş Konseyi Başkanı, ATC Yönetim Kurulu Üyesi, Gıda Bankacılığı Derneği Kurucu Üye ve Yönetim Kurulu Üyesi, SEV Mütevelli Heyet Üyesi ve BÜVAK Mütevelli Heyet Üyesi olarak görev alan Yaşar, çeşitli sivil toplum kuruluşlarına gönüllü destek veriyor.