Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

“Düşük fiyatlı bir dünyada, sürdürülebilir kârlı büyümenin tek yolu inovasyon yönetimi”

Ali Özgenç Sabancı Holding üst yönetiminde İş Geliştirme Direktörü olarak, Sabancı şirketlerinde İş Mükemmelliği, Maliyet Azaltma ve Verimlilik, Operasyonel Mükemmellik, Outsourcing konularının liderliğini yaptı.  Sabancı Holding’de grup şirketlerinin katıldığı global rekabetçilik amaçlı bir operasyonel mükemmellik projesini başarıyla yürüten Ali Özgenç, Sabancı Grubu Kurumsal 6 Sigma şampiyonluğu rolünü de üstlendi.

Ali Özgenç aynı zamanda Çimsa, Toyotasa Pazarlama ve Bimsa şirketlerinin Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.

Daha önce Brisa’da Teknoloji Direktörü olarak Türkiye’nin ilk Araştırma Geliştirme Merkezlerinden Argesa’nın kuruluşuna önderlik eden Özgenç, 15 yılı aşkın bir süredir İnovasyon Yönetimi konusunda çalışıyor. Brisa’yı ilk Ulusal Kalite Ödülü ve Avrupa Kalite Büyük Ödülü’ne taşıyan takımın içinde yer alan konuşmacımızın Pazarlama Direktörü olduğu dönemde Uluslararası Pazarlama stratejisi ile Lassa, Avrupa’nın önemli bir lastik markası ve Türkiye’nin en yüksek pazar payına sahip markası oldu. Ali Özgenç Brisa’da pazarlama alanında uluslararası ödül alan inovatif bir çalışmayı başlattı ve liderliğini yaptı.

Geniş ve köklü deneyim portföyü ile bir şirketin sıçrama yapabilmesi için gerekli İnovasyon Yönetimi, ve Kurumsal Dönüşüm konularında Türkiye’nin en birikimli isimlerinden olan Ali Özgenç, inovasyonun şirketlerin gündeminin üst sırasında yer alma sebebini şöyle açıklıyor: “İnovasyon şirketlerin sığınabileceği son liman, ve giderek şiddetlenerek öyle olmaya da devam edecek. Çünkü bugünkü ve gelecekteki rekabeti karşılamanın yolu farklılaşmaktan, sürüden ayrılmaktan geçiyor. Farklılaşmanın tek yolu da inovasyon.”

Ali Özgenç Kimdir?

Algoritma Yönetici Ortağı Ali Özgenç, İnovasyon Yönetimi, Şirket Yapılandırmaları, Kurumsal Dönüşüm, ve İnovatif Maliyet Azaltma konularında çalışıyor. İş Geliştirme Direktörü olarak Sabancı Holding üst yönetiminde çalıştı. Çimsa, Toyotasa Pazarlama, Bimsa şirketlerinin Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Brisa’da Teknoloji Direktörü olarak Türkiye’nin ilk Araştırma Geliştirme Merkezlerinden Argesa’nın kuruluşuna önderlik etti. Capital Dergisi köşe yazarı olan Ali Özgenç ayrıca bir Melek Yatırımcılık şirketi olan Keiretsu Forum İstanbul A.Ş.’nin Kurucu Ortağı.