Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

"Kanser ve benzeri hastalıkların kimlerin başına geldiğine baktığınızda onların sevgi ve enerji dünyasına sığındığını görürsünüz. Bu rastlantı değil. Pozitif düşünceye inanıyorum.”

Hayata gülümse…

“Her zaman gülmeyi bilen kadın” dalında bir yarışma olsaydı Filiz Akın birinci olurdu. Hayatında inişler çıkışlar yaşamasına rağmen hayata hep gülümsedi.

2002 yılında kansere savaş açtı ve hastalığı yenerek pozitif düşünce gücünü kanıtladı. Bununla yetinmeyerek “Hayata Merhaba” adlı kitabıyla hasta insanlara moral verdi. Kansere karşı birçok başarılı kampanyaya imza attı. İnsanlara iyileşmenin imkansız olmadığını, hayata inanmak gerektiğini anlattı.

Yıllara meydan okuyan güzelliğinin sırlarını da saklamadı ve “Filiz Akın ile Güzellik, Sağlık ve Genç Kalma Üzerine” adında bir kitap daha yayımladı. Bu kitapta da güzel kalmanın ana reçetesi hep “hayata pozitif bakış” oldu. Eşi Sönmez Köksal’ın Paris Büyükelçisi olarak görev yaptığı günlerde mutfak becerilerini geliştiren Akın son olarak “Lezzete Merhaba” adlı kitabını yayımladı.

Filiz Akın Kimdir?

TED Ankara Koleji’ndeki eğitimini tamamladıktan sonra Ankara Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Arkeoloji Bölümüne kayıt oldu. Sinemaya ilk adımını Akasyalar Açarken filmi ile attı. 1971 yılında çekilen “Ankara Ekspresi” filmindeki Hilda rolüyle Antalya Film Festivali’nde “En başarılı kadın oyuncu” ödülüne sahip oldu. 80’lerin başında toplam 117 filmle sinemaya veda etti. Sabah gazetesinde köşe yazarı olarak yazmaya başlayan Akın, 2002 yılında yakalandığı çene kanserini yendi. Kansere karşı destek amaçlı başlattığı “Sarı bilezik” ve “Mavi bilezik” gibi kampanyalar oldukça başarılı oldu.