Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

“Geçen yıllarıma teşekkür ediyorum. Bana ne çok ve farklı deneyim fırsatları sundular.”

“Doğru” konuşmak

Reklamlar, yerli ve yabancı filmler; Meral Erbil’in sesiyle anlam kazanan projelerden sadece bir kaçı… İletişimle geçen 43 yıl içinde Erbil; sadece seslendirme sanatçılığında değil, pek çok farklı alanda başarılı olduğunu gösterdi. “Konuşulmayanlar” adlı özgün tiyatro eseri, “Nilüfer Diye Bir Kız” adlı gençlik romanı, masalları, tiyatro oyunu çevirisi, ödüllü televizyon programları, çektiği tanıtım filmleri, Erbil’in imza attığı başarılı çalışmalar arasında yer aldı. Kurumsal iletişim ve kapalıdevre televizyonculuk alanlarında gerçekleştirdiği çalışmalar ise Erbil’e, özel sektörde iş yaşamının gereklerine dair tecrübeler kazandırdı. 

İndeks Konuşmacı Ajansı konuşmacıları arasında yer alan Meral Erbil, uzun yıllar edindiği deneyimleri de kullanarak uzmanlaştığı alan doğru ve etkili konuşma hakkındaki bilgilerini ve deneyimlerini, atölye çalışmalarında ve çeşitli toplantılarda katılımcılarla paylaşıyor. “Rahat Konuşmak İçin!” başlığını taşıyan bu toplantılarda, doğru nefes alma, gevşeme, sesi doğru yerden çıkarma, tonlama, vurgulama ve değer sözcüklerle konuşma ile kullanım ve sesletim hataları gibi konuları işleyen Erbil, imaj ve beden dili konuları hakkında da farkındalık sağlıyor.

Topluluk önünde heyecanlanmadan konuşmak, konuyu doğru ve etkili bir şekilde aktarmak için bu temel noktaların uygulanmasının sağlayacağı faydalar üzerinde duruyor.

Meral Erbil kimdir?

Seslendirme ve sunuculuk çalışmaları çocuk yaşta TRT Ankara Radyosu’nun açtığı sınavı kazanıp özel bir eğitim almasıyla başladı. 1980 yılında Ankara Üniversitesi, SBF Basın Yayın Yüksek Okulu, Radyo ve Televizyon Bölümünden mezun oldu. Seslendirme ve sunuculuk ile uzun yıllar uğraştı, TRT’de yönetmenlik ve prodüktörlük yaptı. Yaptığı programların metinlerini, çektiği filmlerin senaryolarını yazdı. Üç Çocuk, Bir Yetişkin oyunu kaleme aldı. Bir masal kitabı, bir gençlik romanı var. 1997 yılında kurumsal iletişim alanına adım attı ve DenizBank Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevini 8 yıl boyunca üstlendi. 2005 yılında Londra’ya gitmek ve İngilizce öğrenmek için kariyerine ara verdi. 2009 Aralık ayında DenizBank’a bu kez DenizTV Genel Yayın Yönetmeni olarak döndü. Şimdi DenizBank çalışanları için kişisel gelişim ve mesleki konularda eğitim programları yapıyor, Türkiye Bankalar Birliği’nde etkili iletişim ve diksiyon eğitimleri veriyor.