Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

Krizde yangına körükle gitmeyen tavrı ve yorumlarıyla dikkat çekti. Dinleyenleri sağduyulu olmaya davet etti. Krizin “k”sını duyup, “Eyvah! Şimdi n’olacak?” diye feryat edenlere pozitif ve yaratıcı yanıtlarla madalyonun diğer yüzünü anımsattı.

“Karalar bağlayıp, kötümser olmayın”

Deniz Gökçe, ekonominin karışık dünyasını basite indirerek anlatmaya çalışıyor. Alışıla gelen kötümser açıklamaların ötesinde, gerçekçi ve iyimser yaklaşımıyla herkesin ilgisini çekiyor.

“Ekonomi ile futbolun birçok ortak tarafı var”

Gökçe’ye göre ekonomi ve futbol özellikleri bakımından birbirine benziyor. Farklı renkleri bir araya getirmeyi başaran Gökçe, ekonomi ve futbolun rekabet kavramının üzerinde durduğunu şöyle anlatıyor; “Her ikisinde de en az iki taraf var. Rekabetin saygı görmediği, karşı tarafın horlandığı ortamlarda, hem futbolda hem de ekonomide felaketler yaşanır.”

Ekonomi başlığı altında konuşmalar yapan Gökçe, makro ve mikro düzeyde Türk ve dünya ekonomisinin geleceğine dair ipuçları veriyor. Gökçe, konuşma içeriğinde; iş hayatındaki ekonomik kaygılar için veriler ve raporlardan faydalandığı samimi, ama gerçekçi bir yol haritası sunuyor.

Deniz Gökçe kimdir?

1942 yılında istanbul’da doğan Deniz Gökçe, İstanbul Alman Lisesi’nde aldığı eğitimin arkasından önce Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdi, ardından da ABD, Georgia State Üniversitesi’nde finans dalında MBA ve ekonomi dalında da doktora derecesini aldı. Yurt dışında Georgia State ve Emory Üniversitelerinde öğretim üyeliği yaptıktan sonra Türkiye’de Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi-İşletme Bölümleri’nde öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı. Gökçe, akademik çalışmalarının yanı sıra ekonomi danışmanlığı yapıyor, pek çok şirkete eğitim veriyor. Akşam gazetesindeki köşe yazılarında ekonomiyi yorumlarken akademik kariyerini Bahçeşehir Üniversitesi’nde Uluslararası Finans Bölüm Başkanı olarak sürdürüyor.