Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

“Bir şeye odaklanıp o konuya devam edildiğinde başarının geleceğine inanırım.”

Numan Numan, teknolojik hizmetler ve uluslararası yönetim konularında sağlam bir geçmişe sahip. Girişimci şirketleri analiz etmek, ihtiyaçlarını tanımlamak için 20 yıllık tecrübesinden faydalanıyor. Son olarak GoldmanSachs’ın Başkan Yardımcılığı’nı yapan Numan, Tokyo ve New York’da GTE, CreditSuisse, GoldmanSachs gibi önemli şirketlerde görev aldı.


GoldmanSachs’da teknoloji ve yönetim konuları üzerine konuşmalar yapan Numan, New York girişim arenasının önemli toplantıları arasında yer alan EntrepreneursRoundtable’ın İstanbul toplantısını organize ediyor. EntrepreneursRoundtable girişimcilerin yatırımcılarla buluşturulduğu ve yaptıkları sunumlar hakkında yatırımcılardan iş fikri, uygulaması, eksiklik ve fazlalıkları üzerine fikirler alabildikleri bir organizasyon.


“Bir şeye odaklanıp o konuya devam edildiğinde başarının geleceğine inanırım. Fakat hepsinin başında bilinçli girişimcinin geldiğini düşünüyorum. Girişimcilerin kendilerine bir şeyler öğreten yapılara ihtiyaçları var ve bu işi daha önceden yapmış kişilerin yol gösterici olması gerekiyor” diyen Numan, bir fon kurarak, Türkiye’de yeni kurulmakta olan firmaların ilk kurulum kaynaklarını sağlamak istiyor.

Numan Numan kimdir?

Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nin ardından Marmara Üniversitesinde Yüksek Lisans yaptı. GTE’nin Tokyo’da ardından Moody’s ve AC NIELSEN gibi şirketlerin sahibi olan D&B Corp’ta görev aldı. CreditSuisse’e ve ardından GoldmanSachs’a geçti. Önce Tokyo ve sonra Asya Pasifik bölümündeki teknoloji operasyonlarından sorumlu oldu. GoldmanSachs’ın verimini artırmak için gereken yazılım çözümleri için, dışarıda çalışan küçük yapıların organizasyonunu yaparken startup’larla çalışmaya başladı. GoldmanSachs’tan ayrıldıktan sonra startup firmalarına iş geliştirme, ürün geliştirme konularında danışmanlık hizmetleri verdi. TechnologyDivision Başkan yardımcısı olarak 40’tan fazla küresel projeyi yönetti.

Halen kurucusu olduğu 212 Venture Capital’in Genel Müdürlüğünü devam ettirmektedir.