Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

Türkiye’den çıkan önemli bir marka, çok başarılı bir girişimci; Haluk Okutur. Yerli yabancı iş ve akademik çevrenin ilgi odağı...

Haluk Okutur; Simit Saray’larıyla kurduğu imparatorluğu şöyle tanımlıyor: “Simidin yaygın olarak tüketilmeye başladığı o eski günlerin üzerinden çok zaman geçti. Eski meslekler, eski lezzetler bir bir kayboluyor; yaşatılmaya çalışılan  birçok meslek de, piyasa koşullarına uyum sağlayamadığı için merdiven altı tabir edilen koşullarda sağlıksız ve kalitesiz üretime zorlanıyor. Simite itibar kazandırılması olarak da tanımlanabilecek son on yıllık süreçte, Simit Sarayı olarak  önemli bir rol oynadığımızı düşünüyoruz. Geleneksel ürünümüz simide ve hatıraya sahip çıktık.” 

Yurt içi ve yurt dışındaki varlığı hızla büyüyen Simit Sarayı, dünyanın ilk ve tek simit fabrikasında hijyenik koşullarda, el değmeden üretilen  birbirinden özgün, lezzetli ürünleri, modern kafelerde tüketiciye sunuyor.

Mecidiyeköy’de bir mağazayla başlayan Türkiye’nin ilk fırın-kafe zinciri olan Simit Sarayı, Anadolu’nun geleneksel yiyeceği simide hak ettiği değeri vermek için tüm gücüyle çalışan ve geleneksel tatlarımızı dünyaya taşıyan lezzet bayrağı  oldu Dünyanın en yaygın gıda zinciri olma misyonuyla yola çıkan Simit Sarayı, zengin ürün çeşitliliği, hijyenik entegre üretim tesisi, güçlü soğuk zincir filosu ve 4000’in üzerinde çalışanıyla günde 400.000’den fazla kişiye hizmet veriyor.

Haluk Okutur kimdir?

1959 yılında Gaziantep’te doğdu, evli ve 2 çocuk babası. 2002 yılında bir inovasyon olarak başlayan Simit Sarayı Yatırım ve Tic. A.Ş.’nin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı. Sağlıksız şartlarda ayaküstü yenen bir gıda olan simit, yeni bir iş modeliyle oturarak yenilen bir ürüne dönüştü. Ekonomik bir alternatif sunan Simit Sarayı kısa sürede önemli bir büyüme başarısı gösterdi. Simit Sarayı, inovatif ürün ve yaklaşımıyla, yurt içi ve yurt dışında ciddi büyüme temposu  sağladı. Okutur, tüm dünyaya simit yedirme hedefine hızla yaklaşıyor.