Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

“Başarı formülü, değişime ayak uydurmak ya da onu yönetmeye çalışmak değil. Bir adım daha ileri gitmek ve değişime liderlik etmek...”

Değişimi şekillendirmek

Cem Tarık Yüksel çok farklı tecrübeleri bir araya getirebilmiş az sayıdaki üst düzey yönetici arasında gösterilebilir. Mühendis kimliğiyle yıllarca operasyon içinde yer alan Yüksel, daha sonra kariyerinin önemli bir bölümünü insan kaynakları alanında başarılı bir yöneticilikle geçirdi. Dünyanın önemli yönetim okullarından bir tanesi olarak nitelendirilen Unilever’deki 22 yıllık çalışma hayatı boyunca yönetim stilleri, liderlik, koçluk, tedarik zinciri ve insan kaynakları konularında bilgi birikimini ve edindiği tecrübelerini, gelecek vizyonu ve projeksiyonlarıyla paylaşıyor.

Yüksel pek çok üniversitede, şirkette ve sivil toplum kuruluşunda konuşmalar yapıyor, çeşitli zirvelere katılıyor, workshop’lar düzenleyerek eğitimler veriyor. Fütüristler Derneği Yönetim Kurulu üyeliği görevini de sürdüren Yüksel, globalleşen dünyada hızlı bir değişimin yaşandığını ve bu değişime uzak kalmanın mümkün olmadığını savunuyor. Konuşmalarında ise geleceği, değişimi ve değişimi şekillendirmeyi, yönetim ve liderliği anlatıyor. Kısaca bugünün ve geleceğin liderleri ve İK çalışanlarıyla başarının formülünü paylaşıyor.

Cem Tarık Yüksel kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi Elektronik Mühendisliği’nden mezun oldu. İşletme ihtisasını İstanbul Üniversitesi’nde yaptı.1987’de katıldığı Unilever’de değişik fonksiyon, kategori ve ülkelerde yöneticilik görevlerinde bulundu. Algida Türkiye Tedarik Zinciri Direktörlüğü görevini takiben, İtalya’da Unilever Avrupa Dondurma Operasyonu’nda yeni ürün lansmanları, yatırımlar ve teknoloji geliştirmelerinden sorumlu Teknoloji Direktörü olarak çalıştı. Operasyonel Board üyesi olduğu Avrupa Dondurma Operasyonu Planlama ve Lojistik Direktörlüğü görevini takiben, Unilever Türkiye-İran-Orta Asya-Kafkasya İnsan Kaynaklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Halen Unilever Türkiye Satış ve Müşteri Geliştirmeden sorumlu Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürüyor.