Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

Abdurrahman Yıldırım kimdir? 

Türkiye ve dünya ekonomisinin geleceği konusunda yaptığı isabetli öngörüleri nedeniyle görüşlerine en çok başvurulan gazeteci ve ekonomistlerden biri olan Abdurrahman Yıldırım televizyon programları ve köşe yazılarıyla, ayrıca güncel yorumlarıyla ekonomiye yön tutuyor.

Marmara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu mezunu olan Abdurrahman Yıldırım; Anadolu Ajansı (AA), Cumhuriyet, Sabah, Yeniyüzyıl ve Habertürk gazetelerinde yazdığı yazılarla ekonomi çevrelerinin radarına girerek analizleri en çok takip edilen gazetecilerden biridir. Yıldırım paralel olarak kitap çalışmalarını da sürdürüyor. Sermaye piyasaları üzerine yayınlanmış 4 adet kitabı bulunuyor.

Yıldırım mesleki hayatı süresince hemen her yıl ekonomi ve araştırma kurumları ile sivil toplum kuruluşları tarafından düzenli olarak verilen Ekonomi Basını Başarı Ödülleri’nde ‘yılın ekonomi yazarı’ ödülüne layık görüldü.

Ekonominin yol haritası ve piyasalara dair yazılarını köşesinde okuyucuların beğenisine sunan Abdurrahman Yıldırım, anlaşılması güç̧ istatistiki verileri herkesin anlayacağı bir dile indirgeyerek ustalıkla yorumluyor. 

Türkiye ve dünya ekonomisini, geleceğe yönelik beklentileri ve sürdürülebilir bir ekonomi için yol haritasını somut veriler ışığında sık sık okurlarıyla paylasan Yıldırım, öngörülerinde özellikle yasanmış̧ somut gelişmeleri çıpa olarak kullanmasıyla dikkat çekiyor. 

Sürekli değişkenlik gösteren döviz piyasası, borsa, para piyasaları Yıldırım’ın yazılarında ete kemiğe bürünüyor. Yorumlarında objektif olma ilkesini kendisine baz alan Yıldırım, konuşmalarında mevcut durumu analiz ederek, geleceğe dair öngörülerini yapıcı önerileri ve tespitleriyle sunuyor. 

Abdurrahman Yıldırım halen Habertürk’te ve Bloomberg’de programlarıyla izleyiciyle buluşuyor.