Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

Emre Erdal Kimdir?

Emre Erdal İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünden 2009 yılında mezun oldu. Öğreniminin bir kısmına Polonya’ da Jagiellonski Üniversitesi’ nde devam etti. Yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünde tamamladı. Profesyonel iş hayatına müşteri yönetimi alanında devam ederken mucize olarak addettiği kızı Elif’ in doğumu hayatında anlamlı yeni bir sayfa açmasını sağladı.

Emre Erdal 

Hayatının kırılma noktası 2017 yılında eşi ile doğacak bebeklerinde ön görülen problemlere rağmen gebeliği sonlandırmayıp yaşam hakkı savunusuyla kızlarını hayata getirmeleri oldu. Yüz bölgesinde kemik ve doku gelişimini etkileyen Treacher Collins Sendromu ile dünyaya gelen kızları için başlattığı farkındalık çalışması birçok kişiye umut oldu. Ülke çapında yüz bölgesinde görünür farklılığı olan diğer bireylere ulaşıp onları bir araya getirdi ve bu girişimi organize bir düzende sürdürmek için ülkemizde alanında ilk ve tek sivil toplum kuruluşu olan Yüzümle Mutluyum Derneği’ ni kurdu.

Gerçekleştirdiği yurt dışı ziyaretleriyle uluslararası ağ kurulmasına önemli katkıları oldu. Güney Amerika bölgesi ülkeleri ile kıtalararası işbirliği çalışmalarına öncülük etti. Yaptığı çalışmaların kısa süre içinde etki göstermesi çeşitli ülkelerde örnek model olarak gösterilmesini sağladı. Emre Erdal ülkemizi uluslararası alanda Avrupa’ da nadir hastalıklar için faaliyet gösteren Eurordis’ de temsil etmektedir. Aynı zamanda 2018 Kasım ayında yüz bölgesinde görünür farklılığı olan bireylerin farkındalığı için dünyanın farklı ülkelerinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının ortak çalışmasını hedefleyen Face Equality International ağının Avrupa bölgesinde diğer kurumlarla ilişkilerini ve temsilcilik görevini yürütmektedir.

Gebeliğe devam kararlarının temellendiği gerekçeleri ve yüz bölgesinde görünür farklılığı olan bireylerin yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini aktarmak için kaleme aldığı ‘Mucizenin Adı Elif’ kitabı 4 ay içinde 9. Baskısını yaptı. Hali hazırda ‘Kıyıda’ edebiyat ve sanat dergisinde farkındalığın kıyısında köşesiyle yazılarını sürdürmektedir. 

Derneğin kurucusu Emre Erdal profesyonel iş hayatına müşteri yönetimi alanında devam etmektedir. Aynı zamanda üniversitelerde, kurumsal şirketlerde, zirvelerde, seminerlerde söyleşilere katılarak insanların dış görünüşleriyle değil oldukları gibi kabul edildiği ve değerlendirildiği toplumsal bilincin sağlanmasına katkıda bulunmaya çalışıyor, kendi tecrübelerinden hareketle zorluklarla başa çıkma süreçlerini aktarıyor, olumsuz durumların içinde bulunan fırsatların görülmesi, hayatı farklı yönleriyle anlamlandırma adına mutluluk, varoluş, hayatın anlamı kavramlarını felsefi bakış açısı ve ilham verici hikayesi ile harmanlayarak dinleyicilere sunuyor.