Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

Emre Çakar kimdir?

Uzun yıllar çeşitli girişimler ve reklam sektöründe çalışan Emre Çakar, 2015 yılında, ortağı Eren Tokgöz ile birlikte Otopark Müzik çatısı altında reklam ve film müziği üretimi hizmeti vermeye başladı. 2017 yılında, yine Eren ile birlikte, özellikle beyaz yakalı ama her yaştan ve kesimden bireyleri müzikle özgürleştiren “Sosyal Müzik” atölyesi girişimini başlattılar. Sosyal Müzik çatısı altında workshoplar ve özel içerik tasarımları ile motivasyon buluşmaları gerçekleşiyor. Emre, 2018 yılında Zeynep Casalini ile bir tekli yayınlayan Ahmet Beyler müzik grubunun da bir üyesi.

 

Emre Çakar

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık Bölümü’nden mezun olan Emre Çakar, TBWA, Rafineri, Leo Burnett, Plasenta, Alafortanfoni gibi Türkiye’nin önde gelen prestijli reklam ajanslarında çalıştı.  Dijital pazarlama ve müşteri ilişkileri geçmişine sahip olan Çakar, “park edeceğimiz her yerde müzik yapabiliriz” mottosuyla finansçı arkadaşı Eren Tokgöz’le Otopark Müzik’i kurdu (2015). Müzik, reklam, pazarlama ve girişimcilik konularındaki tecrübesini Otopark Müzik’e taşıyan Çakar, reklam müzikleri, markalar için ses logosu, markalar için ses tasarımı, film müzikleri, dizi müzikleri, fragman müzikleri, mobil, web sitesi ve sosyal medya için müzik içeriği üretiyor. Şu ana kadar A101, ABC Deterjan, Denizbank, Mynet, Obilet.com, Regal, Türk Telekom, Vestel gibi pek çok firma / markaya reklam müziği veya kurumsal müzikler bestelediler. “Bebek Geliyorum Demez” ve “Ev Kira, Semt Bizim” uzun metrajlı film müzikleri ile “Aşka Haciz” adlı tiyatro oyunun müziklerini bestelediler. Daha detaylı bilgi için:https://www.otoparkmuzik.com/

 

Otopark Müzik çatısı altında bir de Sosyal Müzik Atölyesi yer alıyor. Emre Çakar, Sosyal Müzik Atölyesi’ni katılımcıların kendilerini doğaçlama şarkılar ile ifade ettikleri eğlenceli, yaratıcı ve sosyalleştirici bir müzik etkinliği olarak nitelendiriyor. 

Güçlü bir iletişim aracı olan müziği kullanarak; takım ruhunu, kuruma bağlılığı ve motivasyonu arttıran farklı hizmetler geliştiren Çakar, atölyeleri şirketlerin ihtiyacına göre tasarlıyor. Otopark Müzik’te Canlı Karaoke Yarışması gibi eğlenceli organizasyon da bulunuyor, şirket çalışanlarından oluşan ekipler, önceden belirlenen liste üzerinden canlı performansı gerçekleştiriyor. Amaç, takım ruhu, ekip içi kaynaşma ve çalışanların yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı olmak. 

Emre Çakar’ın bugüne kadar aldığı ödüller ve başarılar:

-       1999 yılında Milliyet Liseler Arası Müzik Yarışmasında Beste dalında 3.lük.

-       2000 yılında Milliyet Liseler Arası Müzik Yarışmasında Beste dalında 3.lük.

-       2000 yılında Milliyet Liseler Arası Müzik Yarışmasında icra dalında 3.lük.

-       2005 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık Bölümü öğrencileriyle Uluslararası Reklamcılar Derneği (IAA) Reklam yarışması, “En iyi reklam kampanyası” ikincilik ödülü almış,

-       2008 yılında İnci Akü için bestelediği şirket marşı İzmir Senfoni Orkestrası tarafından seslendirilmiş.

-       2008 yılında birlikte çaldığı ”Mustafa Keçeli” grubuyla birlikte Miller Music Factory yarışmasında 1.lik ödülü almış,

-       2009 yılında birlikte çaldığı ”Herkes Kırmızı” grubuyla Jack Daniel’s Beste yarışmasında 1.lük ödülünü almış

-       2012 yılında birlikte çaldığı ”Neva” grubuyla RocknDark beste yarışmasında 3.lük ödülünü almış

-       2015 yılından itibaren birlikte çaldığı “Ahmet Beyler” grubu ile birlikte, -içlerinde Zeynep Casalini gibi ünlü sanatçılarla düetlerinde de yer aldığı- bir yılda tam 5 parça ve video yayınlamıştır.

2019 yılı içinde ise yine Eren ile, kendi müzik – grup hikayelerinden yola çıkarak oluşturulan bir YouTube “Müzik Grubu Dizisi” üzerinde çalışmaktadır.