Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

Barış Özcan kimdir?

Abak.us Kreatif Medya Ajansı’nı kurucusu, yapımcı ve yönetmen, başarılı bir belgeselci. Youtube’da yayınladığı videolarla adeta fenomen. Özcan, Youtube’un dünya çapındaki 12 değişim elçisinden biri.

 

Barış Özcan

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Barış Özcan, profesyonel iş yaşamına gazeteci olarak başladı. 2008-2014 yılları arasında kreatif tasarım yazılımları üreten Adobe’de Akdeniz Ülkeleri Satış Müdürü olarak çalışan Özcan, ardından tasarım öncelikli bir yaklaşımla işlevsel çözümler üretmek amacıyla İstanbul ve New York’ta da ofisleri olan Abak.us Kreatif Medya Ajansı’nı kurdu. “İçerik esastır, az fazladır” mottosuyla Abak.us çatısı altında video prodüksiyon, tasarım, mobil uygulamalar, seslendirme, metin yazımı, canlı yayın, sunum gibi başlıklar altında içerikler üreten Barış Özcan, başta THY, LC Waikiki, Türk Telekom, NYMag, TimeOut New York olmak üzere Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen markalarına hizmet veriyor. Barış Özcan, Apple, Adobe ve LinkedIn gibi uluslararası yazılım firmalarına da danışmanlık ve sosyal medya hizmeti sağlıyor. 

Belgesel yapımcılığı ve yönetmenliği de yapan Barış Özcan’ın imza attığı belgeseller TRT, el-Cezire, CNNTürk gibi kanallarda yayınlandı. Belgesel çalışmalarını YouTube’da yapmaya devam eden Özcan’ın sanat, tasarım ve teknoloji hikayelerini bugüne kadar 2.5 milyon  kişi 170 milyondan çok kez izledi. Çeşitli platformlarda 600’den fazla konuşma gerçekleştiren Barış Özcan, YouTube’un dünya çapında seçtiği 12 değişim elçisinden biri. 

#CreatorsforChange adlı program için uluslararası projeler üreten Özcan, bu kapsamda ürettiği bir web dizisi ve kısa film olan Scarecrow(Korkuluk) toplamda 2 milyon kez izlendi.