Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

Halil Bader Arslan kimdir?

Ekonomi Bakanlığı ve çeşitli kamu kuruluşları ile sıra özel sektörde üst düzey görevlerde bulunan Halil Bader Arslan, Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans Programı’nda Türkiye Ekonomisi dersleri verdi. 

Halil Bader Arslan

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletmede lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamladı. Fransa Université Paris Dauphine’de post-doktora çalışması yaptı.  Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde araştırma görevlisi ve öğretim üyesi olarak görev aldı. Belçika Vlerick Leuven Gent Management School ve Fransa'daki Université Paris Dauphine okullarında çalışmalar yaptı. Ulusal ve uluslararası yayınlarda  makaleleri yayınlandı.  Yazdığı, katkıda bulunduğu ve çevirisini yaptığı kitapları da bulunuyor. 

Ekonomi Bakanlığı'nda (2012-15) sırasıyla Ekonomik Araştırmalar Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdürlük görevini üstlendi. Halil Bader Arslan bu süreçte Modelleme Dairesi’nin kurulmasına, ulusal ve uluslararası çalışma gruplarına katılım gösterilmesine ve Türkiye’nin ilk ihracat fiyat analizi çalışmalarına katkı sağladı. Arslan ayrıca Ekonomi Bakanlığı’nın, Orta Vadeli Program çalışma gruplarına aktif katılımının sağlanmasına, Türkiye’nin ilk firma bazlı ihracat analizi gerçekleştirilmesine ve ilk kez aylık bazda dış ticaret tahminleri başlatılması çalışmalarında aktif olarak görev aldı. Arslan, Türkiye Ticaret Merkezi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) Genel Sekreteri olarak da görev yaptı.