Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

Ankara’da doğan Selda Terek, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 2004-2008 yılları arasında sağlık sektöründe hizmet veren Terek, bu süre zarfında Türkiye’nin önde gelen iki hastanesinin kuruluş aşamasında koordinatörlük görevini üstendi. Aynı dönemde Anadolu Sağlık Merkezi John Hopkins Hastanesi “Hastane Yöneticilik Sertifikası” programını tamamlayan Selda Terek, TÜSİAD’ın sağlık çalışma gruplarında da yer aldı.

Son yılların önemli gündem maddelerinden birini oluşturan Holistik Sağlık konusuna farklı bir perspektiften bakan Terek, çağdaş dünyanın bir getirisi olan bedensel, zihinsel ve duygusal kirlilikten arınmanın yolları üzerine çalışıyor. Bedenin ruh ve düşüncenin bir izdüşümü olduğunu ve birbirinden ayrılamayacağını kaydeden Terek, sağlığı bu üç bileşenin üzerinden analiz ediyor. Selda Terek, gerçekleştirdiği eğitimlerde holistik sağlığın korunması için beslenme listesinin nasıl düzenlenmesi gerektiği, detoks ve fiziksel aktivitenin önemini ve bizi hastalıklarla karşı karşıya bırakan sebeplere dair önemli ipuçlarını katılımcılarla paylaşıyor.

Yaşam tarzına bağlı olarak ortaya çıkan hastalıklarının önüne geçmenin kişinin bu alandaki bilinç seviyesinin yükseltilmesine bağlı olduğunun da altını çizen Terek, duygu, zihin ve beden bir bütün olduğunu herhangi birindeki aksaklığın kimi zaman onarılamaz sonuçlara neden olduğunun altını da önemle çiziyor.

Selda Terek, sağlığın yanı sıra finans, bilişim ve eğitim sektörlerinde 25 yıllık bir iş deneyimine sahip. Terek, aynı zamanda “Mahzen” ve “Wishne Cafe” kişisel girişimlerinin arkasındaki başarılı isim.

Profesyonel iş yaşantısından elde ettiği bilgi birikimini ve deneyimi, eğitim alanında da kullanan Selda Terek, özellikle Türkiye’deki KOBİ sahibi kadın girişimcilere, genç girişimcilere, özel sektör ve devlet kurumlarına işletme nosyonu içeren dersler veriyor. Selda Terek, ayrıca satış, pazarlama, iş planı, fizibilite hazırlama, tutundurma, teknoloji kullanımı, imaj yönetimi, stres yönetimi, kriz yönetimi, liderlik, motivasyon, imaj yönetimi, kriz yönetimi,..vs gibi konularda da eğitimler veriyor ve koçluk yapıyor.

Bir ülkenin kalkınmasında ve gelişmesinde genç beyinlerin rolüne her fırsatta değinen Selda Terek, gençlerin sürekli yeni ve yaratıcı fikirleri kovalaması gerektiğini savunuyor. Terek, bu anlayış doğrultusunda özel bir lisede üç sene kadar girişimcilik ve yaratıcılık konulu dersler verdi. Özyeğin Üniversitesi ve Goldman Sachs iş birliği ile yürütülmüş olan “10,000 Kadın” projesinde eğitmen ve koç olarak görev alarak kadın girişimcilere satış ve pazarlama konularında sahip olduğu bilgilerini aktaran Selda Terek, Özyeğin Üniversitesi ve Turkcell iş birliği ile hayata geçirilen benzer bir projede mikro kredi kullanan kadın girişimcilere Türkiye’nin çeşitli illerinde teknoloji kullanımını anlattı.

Edebiyatla da yakından ilgilenen Selda Terek, aynı zamanda realist kurgu üzerine çalışmalar gerçekleştiren bir roman yazarı. Terek’in roman dışında hikaye, biyografi, şiir ve resim çalışmaları da bulunuyor.

Selda Terek Kimdir?

Holistik sağlık konusunda gerçekleştirdiği çalışmalarla adından söz ettiren Selda Terek, bireylere ve şirketlere eğitim ve danışmanlık hizmetleri veriyor, özel projelere mentörlük yapıyor.

Çeviri ve editörlük yaptığı kitaplar:

• Genç Milyarder/George Beahm

• Dinlen/Alex Soojung-Kim Pang

• Kum ve Köpük/Halil Cibran

• Deli/Halil Cibran

• Gezgin/Halil Cibran

• Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu/ Stefan Zweig

• Satranç/Stefan Zweig