Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

Dr. Cenk Tezcan kimdir?

Bewise ve BeWell şirketlerinin kurucu ortağı olan Dr. Cenk Tezcan, aynı zamanda tıp doktoru, hastane tasarımcısı, tıp bilişimcisi, öğretim görevlisi ve fütürist olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Dr. Cenk Tezcan

İlk ve orta öğretimini TED Ankara Koleji’nde tamamlayan Cenk Tezcan, 1986 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Ardından yine aynı üniversitenin "İşletme Yönetimi" programını bitirdi. Hastane Tasarımı ve Gelecek Tasarımı sertifika programlarını da başarıyla tamamlayan Tezcan’ın uzmanlık alanlarını tıbbi cihaz projeleri, anahtar teslim hastane projeleri ve tıp bilişimi ile ilgili projeler oluşturuyor.

Ortak akıl, paylaşım ekonomisi, sağlıklı yaşam ve mutluluk konularının Türkiye’de yaygınlaşması için çalışan Dr. Cenk Tezcan, aynı sağlık girişimlerine mentorluk da yapıyor.

Profesyonel iş yaşamı boyunca Dünya Bankası, İslam Kalkınma Bankası, SGK ve çeşitli bakanlıklarda Danışman olarak çalışan Tezcan, kurucu ortağı olduğu BeWell’de “Anahtar teslimi sağlık projeleri”, Bwise’da ise “gelecek tasarımı” ve “sağlıklı yaşam ve mutluluk” üzerine çalışıyor. “Sağlığa Yenilikçi Bir Bakış Açısı: Mobil Sağlık” kitabının da yazarı olan Cenk Tezcan, ODTÜ, Bilgi Üniversitesi ve Medipol Üniversitelerinde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak ders veriyor.

Sağlıkta inovasyon, mobil sağlık, sağlık turizmi, akıllı şehirler ve gelecek konularında düzenlenen etkinliklerde profesyonel konuşmacı olarak da yer alan Cenk Tezcan, ayrıca bir dönem TRT’de gelecek üzerine 13 dizilik bir televizyon programını hem yönetti hem de sundu. Yazılarını www.cenktezcan.com adresinde okuyucularıyla buluşturan Cenk Tezcan, aynı zamanda Yaşam Bilimleri ve Sağlık Bilişim Teknolojileri Derneği (YASTED) Başkanı ve Tüm Fütüristler Derneğinde Yönetim Kurulu üyesi.