Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

“Çoğumuz yaratıcılığın ulaşılamaz olduğunu düşünüyor. Oysa hepimizin yaratıcı düşünme yeteneği var, ama bunu kısıtlayan etkenleri aşmak gerekli.”

“İnovasyon fikirlerin tesadüfi çıkmasına bağlı kılınıyor, ama dünyanın en büyük inovasyon veri bankamızdaki analizlerimizde matematiksel formülünü bulguladık.”

Hepimiz yaratıcıyız!

Yekta Özözer, yaratıcılığın bazılarına lütfedilen bir yetenek olmadığını, herkesin yaratıcı düşünme yeteneğiyle doğduğunu, ama bunu kurumlarda açığa çıkartmak ve inovasyonu gerçekleştirebilmek için kurum kültürünü bu yönde geliştirmenin şart olduğunu belirtiyor. Yenilikçi bir kurum kültürü oluşturabilmek için kurumların neler yapması gerektiğini, çalışanların bakış açılarının nasıl genişletilebileceğini, esnetilebileceğini, başarının ve başarısızlığın nelerden kaynaklandığını bizzat yürüttüğü projelerden deneyimiyle, “eğlenceli ve interaktif” bir üslupla aktarıyor.

İnovasyonun aslında formülü var

Yurt içindeki kendi ekibi ve iş ortağının ekibi ile inceledikleri 3,2 milyon inovasyon örneğinden elde ettikleri dünyanın en büyük inovasyon veri analizi sonuçlarından yola çıkarak inovasyonun başarılabilmesi için kurumlara kesin, tesadüflere bırakılmayan ve ispatlanmış yöntemler sunuyor. Bu yöntemler, sadece ürün geliştirmede değil, aynı zamanda satış, üretim, operasyonun tüm süreçlerinde, mali işler, İK’da ve kurumun tümünde kullanılabiliyor. Özözer, ayrıca doğadaki canlıların da kurumların karşılaştığı benzer problemleri yine benzer yöntemlerle nasıl çözdüğünü aktarıyor.

Yekta Özözer kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği’nden 1987’de Lisans, British Council Bursu ile okuduğu Strathclyde Business School’dan 1990’da Mali İşler alanında lisansüstü derecesini aldı. Citibank, Colgate-Palmolive, Coca-Cola, Çelebi Grubu ve Avea gibi firmalarda orta ve üst düzey yöneticilik yaptı. 2003’den bu yana ABC Danışmanlık ve Eğitim Ltd. bünyesinde yurt içinde çoğunluğu ISO 150 firmalarından veya yurt dışından 65 büyük firmaya İnovasyon, Yaratıcı Problem Çözme, Yöneticilik ve Motivasyon konularında sürekli danışmanlık yapıyor ve eğitimler veriyor.

Bu alanlarda yazdığı 5 kitabı ve birçok Türkçe/İngilizce makalesi var.