Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

Bihter Ayyıldız kimdir? 

Fransa’da aldığı sanat tarihi eğitiminin ardından, kariyerine reklam sektöründe başlangıç yapan Bihter Ayyıldız, marka iletişimi hakkında edindiği tecrübelerini lüks markaların iletişimlerinde kullanmak üzere sektör değiştirdi.

On yılı aşkın bir süre dünyanın ve Türkiye’nin lider lüks markalarının ulusal ve uluslararasımarka iletişimi ve PR çalışmalarını yürüten Ayyıldız, özellikle saat ve mücevher sektörüne yöneldi.

Uzun yıllar boyunca ulusal basın kuruluşlarında köşe yazarlığı da yapan Bihter Ayyıldız, halihazırda lüks marka danışmanı olarak hizmet veriyor.

 

Bihter Ayyıldız

Bihter Ayyıldız, Saint Benoit Fransız Lisesi'ni bitirdikten sonra, Fransa'da Charles de Gaulle-Lille Üniversitesi'nde sanat tarihi eğitimi aldı. Fransa'da bulunduğu süre zarfında Paris'te Latin-Jockey Tour'da VIP incoming yönetimi ve Nice'de Cigale Orientale adlı firmadaözel davet organizasyonlarına imza attı. Lüksün ve modanın anavatanı olan Fransa’da geçirdiği yıllar profesyonel hayatını şekillendirmesine de katkıda bulundu. Türkiye'ye döndüğünde MARKA Reklam Ajansı ile başlayan kariyerine Balizza ile devam etti. Ardından Tiffany & Co., Omega, Montegrappa, Jaquet Droz, Davidoff, Pequignet, Montblanc gibi dünyanın en değerli lüks ve mücevher markalarının pazarlama ve PR yönetimini üstlendi. 

Aynı zamanda Vatan Gazetesi hafta sonu ekleri Bizim Kahve ve Vatan Pazar'ın yanı sıra Milliyet'te köşe yazarlığı yapan Bihter Ayyıldız,Tempo, XOXO ve Luxos gibi dergilere de yazılar yazdı. Hali hazırda farklı mecralarda lüks ve moda dünyasından haberler veren Bihter Ayyıldız, lüks marka danışmanlığı yapıyor.

Moda ve lüks marka severlerin yakından takip ettiği Ayyıldız, konuşmalarında toplumun her kesimi tarafından farklı yorumlanan lüks kavramının ne olup olmadığını, lüksün tarihteki yolculuğunun nasıl şekillendiğini birbirinden keyifli ve ilginç örneklerle aktarıyor. Lüks danışmanının görev tanımına da açıklık getiren Bihter Ayyıldız, stil sahibi olmanın ne anlama geldiğine, bilinçli bir gardrobun nasıl yaratılabileceğine, sadelik ile lüksün hangi düzlemde kesiştiğine ve yeni trendlere dair moda severlere bilgiler de veriyor.