Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

  /  KİTAPLAR   /  Saffet Emre Tonguç Kitapları   /  İstanbul Hakkında Her Şey
Saffet Emre Tonguç - İstanbul Hakkında Her Şey

İstanbul Hakkında Her Şey

Bugüne kadar yazılmış en kapsamlı, en güncel ve en zengin görsel içeriğe sahip İstanbul kitabı… Kitapla birlikte, şehrin içine giriyor ve kayboluyorsunuz. İstanbul en özel sırlarını bu kitap aracılığıyla İstanbul âşıklarıyla buluşuyor. 

Saffet Emre Tonguç ve Pat Yale, 2007’de bugüne kadar yazılmış en kapsamlı, en güncel ve en zengin görsel içeriğe sahip İstanbul kitabını yazmak üzere yola çıktılar ve bir senede biteceğini sandıkları bu macera tam tamına üç sene sürdü. Şehirde bazen yürüyerek, bazen değişik araçları kullanarak 15.600 kilometre yol kat eden ikilinin kendi çektikleri fotoğraflara 60’tan fazla fotoğrafçı katkıda bulundu. 

Tonguç ve Yale, 650 sayfalık kitapta 3. fotoğraf, illüstrasyon, harita, gravür, minyatür ve tarihi fotoğraf kullandılar. Tarihi ve turistik mekânlar dışında şehirdeki restoran, kafe, bar, dükkan, otel, hostel, gece kulübü ve hamam gibi 2.’e yakın mekanı ziyaret edip görüşlerini satırlara aktardılar.

Gebze’den Ağva’ya şehirde ayak basmadıkları yer kalmadı. Kitap, “İstanbul The Ultimate Guide” olarak İngilizceye çevrildi.