Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

  /  medyailiskileri-blog   /  İş yerinde mutluluk mümkün

İş yerinde mutluluk mümkün

İndeks Konuşmacı Ajansı üyesi Profesyonel Koç ve Moderatör Çağlar Çabuk yazdı.

Bildiğimiz bütün liderlik veya motivasyon teorilerini bir yana bırakalım. İnsan Kaynakları uygulamalarını da kenarda tutalım ve iş yerinde ne olsa mutlu olacağımızı düşünelim birkaç dakikalığına. Hadi “mutlu bir çalışma ortamı” düşleyelim, gözlerimiz kapalı.

Ofise girdiğim andan itibaren güvenlik görevlileri, resepsiyon görevlileri gülümseyerek “günaydın” diyorlar. Koridorda karşılaştığım tanıdığım, tanımadığım herkes aynı şekilde selam veriyor, gülümsüyor. Samimi bir iş yeri.

Rahatça yerleştiğim, bilgisayarımın ekranının görüntülenmediği bir konumda bulunan masama yöneliyorum. Çalıştığımız yer yeteri kadar aydınlık, havası temiz, iş güvenliği kurallarına uygun dekore edilmiş ve çevre gürültüsüne karşı izolasyonu yapılmış. Yani yaptığım işe odaklanabileceğim bir fiziksel ortam var. Çalışan dostu ve güvenli bir iş yeri.

Ücretler ve yan haklar zamanında ve doğru hesaplanarak ödeniyor. Özlük konularında içim rahat. Hesaplayanlara da, yapılan uygulamalara da güveniyorum. Bir hata yapılsa bile biliyorum ki fark edildiği anda düzeltilir ve çalışan zarar görmez bu durumdan. Ödeme güvenliği olan bir iş yeri.

Yöneticimle görüşmek ve bir konuda fikrini almak istesem uygun olduğu takdirde benimle her zaman görüşeceğini biliyorum. Yerinde yoksa veya uygun değilse mutlaka sonrasında bana zaman ayıracağından eminim. Çalışana saygı duyulan bir iş yeri.

Belli aralıklarda tüm departman olarak yöneticilerimizle bir araya geliyor ve işler hakkında konuşuyoruz. Süreci tartışıyor, çıkarmamız gereken dersler varsa kendi payımıza düşeni alıyoruz. Bu görüşmelerden çok şey öğreniyorum. Üstelik bizim de fikrilerimiz soruluyor. Önerilerimiz olursa duymak istediklerini belirtiyorlar. Katılımcı yönetilen bir iş yeri.

Yemekhanede üst düzey yöneticilerimiz de diğer çalışanlar da aynı yerde, aynı masalarda, aynı sandalyelerde yemek yiyorlar. Yani onlara ayrılmış özel bir bölme yok. Olsa da belki bunu tartışamazdık ama böylesi bize kendimizi daha iyi hissettiriyor. Bazen başka bir bölümün müdürüyle yan yana denk geliyoruz. Onu tanımaktan ayrıca çok mutlu oluyorum. Eşitlikçi bir iş yeri.

 İndeks Konuşmacı Ajansı üyesi ve İçerik Fabrikası yazarı Çağlar Çabuk diğer mutluluk unsurları için şunları sayıyor:

Çalışanının gelişimini destekleyen bir iş yeri, olumlu ve yapıcı geribildirim verilen bir iş yeri, etik yönetilen bir iş yeri, sosyal sorumluluk bilinci yüksek bir iş yeri, çalışanını önemseyen bir iş yeri. Yazının tamamını yasal olarak İçerik Fabrikası’ndan indirebilirsiniz.

 

YAYINA HAZIR, YASAL İÇERİĞİN İLK ADRESİ: İÇERİK FABRİKASI

İçerik Fabrikası, Türkiye’nin ilk ve tek, “yayına alınmaya hazır” ve “yasal” içerik satış platformudur. Hazır İçerik’ten kastımız şu: Kullanıcıların başlık, spot ve giriş kısmını görebildiği, ödemelerini yapar yapmaz satın alım gerçekleştirebilecekleri ve hemen yayınlayabilecekleri içeriklerdir. Aylık düzenli ya da ihtiyacınız olan sürede/sürelerde de istediğiniz içeriği talep edebilirsiniz.

İçerik Fabrikası’nda 100’den fazla yazar, binlerce içerik, onlarca fotoğrafçı, yaratıcı editör, tasarımcı ve uygulamacı yer alır. İç ve dış müşterilerine ulaşmak isteyen kurumlar özel olarak hazırlanmış içeriği, istedikleri konu, format ve tasarımda bu platformdan temin edebilirler. İçerik Fabrikası’nda aradığınız içerik yoksa ayrıca ısmarlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra istediğiniz temada, röportaj siparişi de verebilirsiniz. Talep formunu doldurmanız yeterli… Hazır ve özel yazı siparişlerinizin yanı sıra editör ve yazar havuzundan da talepte bulunabilirsiniz. Editörlerimiz sizin için uzaktan ya da belirli süreli olarak kurumunuzda hizmet verebilir.

 

YAZAR HAKKINDA

Çağlar Çabuk, eğitmen, danışman, profesyonel koç, mobing uzmanı, EFQM Değerlendiricisi. 2008’den beri eğitim-gelişim sektöründe faaliyet gösteren “Dördüncü Boyut Akademi”nin kurucusu. Koçlukta herhangi bir yabancı modeli franchising yoluyla ithal etmek yerine, kendine özgü ‘4 Boyutlu Koçluk Modeli’ni geliştirdi. Detaylı bilgi için lütfen tıklayın

 

YAZARIN DİĞER YAZILARINDAN

  • “Kurumsal Mükemmellik” ütopya mı?
  • Özyönetim ve kalite anlayışı
  • Koçluk mesleğinde önemli bir adım: Mesleki yeterlilik
  • Dünyayı değiştiren kadınlar
  • Mobing sürecinde işverenin sorumluluğu

 

BENZER YAZILAR

  • – Kültürel entegrasyon sürecinde etik ve mobing
  • – İşte güvenlik için eğitim şart