Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

  /  medyailiskileri-blog   /  İletişim dünyayı nasıl dönüştürecek?

İletişim dünyayı nasıl dönüştürecek?

Dünya hızla değişiyor. İnsanların medya izleme alışkanlıkları da geçmişin aksine baş döndürücü bir hızla farklılaşıyor.

Günümüzde yaşanan değişimler gelecekte yaşanacaklara dair birer ipucu niteliğinde. Uzmanlara göre gelecekte medya izleme alışkanlıkları ağırlıklı olarak internet üzerinden gerçekleştirilecek. Sosyal medya kullanımındaki bu öngörülemez artış, geleneksel TV izleme alışkanlıklarımızı da kökten değiştirecek.

Dolu dizgin içerik üretiminin gerçekleştiği ancak, kaliteli ve güvenilir içeriğin samanlıkta iğne aramakla eşdeğer olduğu bu kaotik iletişim ortamında yeni ve güncel içeriğe para ödemek konusunda daha somut gelişmelere tanık olacağız.

İnsanlar, bugün artık akışı belirlenmiş geleneksel TV yayınlarını izleme konusunda daha az zaman ayırmaya başlıyor. Bu zamanın büyük kısmını ise dijital yayınlar çalıyor. Uzmanlar gelecekte dijital platformda eski ile yeninin karması şeklinde tanımladıkları daha yeni bir medya türünün ortaya çıkacağını öngörüyor.

Dijital platformlardaki forumlara katılmak, günümüzün en popüler iletişim yöntemi. Özellikle de reality show’lar ve spor programları hakkında. Ancak yakın zamandaki gelişmeler gösterdi ki, teknolojik imkanlar sayesinde artan iletişim olanakları tüm sınırları ortadan kaldırıyor. Ve insanlık daha iyi yaşam yönündeki taleplerini dolaysız ve sansürsüz bir şekilde önce sosyal medyada dile getiriyor.

Önümüzdeki yıllarda dijital teknolojilerin gücü arttıkça, bireyler daha da güçlenecek. Demokratik toplumlar, dijital platformlar aracılığıyla kendilerini ifade ettikçe devletler ve kurumlar insanlarının toplu ve bireysel seslerini kucaklayacak ve bunlara yanıt verecek. İnsanlığın ortak özlemleri ve idealleri, sınır tanımayan iletişim teknolojileri sayesinde gerçek olmaya bir adım daha yaklaşacak.