Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

  /  Haluk Okutur

Haluk Okutur

Haluk Okutur

Haluk Okutur

Simit Sarayı Kurucusu-Yönetim Kurulu Başkanı, UFRAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Haluk Okutur, sağlıksız şartlarda ayaküstü yenen popüler ve milli gıda ürünü olan simiti, 2002’de yeni bir iş modeliyle başarılı bir girişim hikayesine dönüştüren ilk nesil Türk girişimcilerinden. Ekonomik bir alternatif sunan Simit Sarayı kısa sürede önemli bir büyüme başarısı gösterdi. Simit Sarayı, inovatif ürün ve yaklaşımıyla, yurt içi ve yurt dışında ciddi büyüme temposu  sağladı. Okutur, tüm dünyaya simit yedirme hedefine hızla yaklaşıyor.

 

Okutur yerli yabancı iş ve akademik çevrenin ilgi odağı… Artık daha farklı gıda serüvenlerini dünya çapında hayata geçirmek üzere çalışan ve gıda zincirleri ve kurutulmuş meyveler üzerinde çalışan Okutur, Simit Saray’ını kendi misyonunun dolduğuna inanmış olmalı ki farklı bir yönetim ekibi ve profesyonellere devretti.

 

Her ne kadar Simit Saray’ı kendisi için geride kalmış bir başarı hikayesi gibi gözükse de Simit Saray’larıyla kurduğu imparatorluğu tanımladığı şu ifadesini unutmamak gerek: “Simidin yaygın olarak tüketilmeye başladığı o eski günlerin üzerinden çok zaman geçti. Eski meslekler, eski lezzetler bir bir kayboluyor; yaşatılmaya çalışılan  birçok meslek de, piyasa koşullarına uyum sağlayamadığı için merdiven altı tabir edilen koşullarda sağlıksız ve kalitesiz üretime zorlanıyor. Simite itibar kazandırılması olarak da tanımlanabilecek süreçte, Simit Sarayı olarak  önemli bir rol oynadığımızı düşünüyoruz. Geleneksel ürünümüz simide ve hatıraya sahip çıktık.” Yurt içi ve yurt dışındaki varlığı hızla büyüyen Simit Sarayı, dünyanın ilk ve tek simit fabrikasında hijyenik koşullarda, el değmeden üretilen  birbirinden özgün, lezzetli ürünleri, modern kafelerde tüketiciye sunuyor.

  • Liderlik
  • Girişimcilik
  • İnovasyon
  • Franchise
  • Türk markalarının yurt dışı açılımı
  • Marka Olma