Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com

Doğan Taşkent, Girişimcilikte Başarının Sırlarını Paylaştı <-Geri

blog

İndeks Konuşmacı Ajansı üyelerinden Doğan Taşkent, KALDER tarafından düzenlenen 19. Mükemmelliği Arayış Sempozyumu’nda girişimcilikte başarılı olmanın ipuçlarını katılımcılarla paylaştı. 

Türkiye Kalite Derneği (KALDER) İzmir Şubesi tarafından “Sınırsız Limit” temasıyla düzenlenen sempozyum, 10 Mayıs 2018 tarihinde İzmir Hilton Oteli’nde gerçekleştirildi. Teknoloji ışığında sürekli bir şekilde değişen ve dönüşen dünyada geleneksel iş yapış şekilleri üzerinden ilerleyen iş dünyasının bu değişime ayak uydurmasının elzem olduğuna dikkat çekmek amacıyla düzenlenen etkinlikte Doğan Taşkent, “Rekabette W.O.W Etkisi” oturumunda ufuk açan bir konuşma gerçekleştirdi. 

Yeni uygulamalar, projeler sayesinde kurumlar arasında yaşanan wow etkilerin rekabeti nasıl güçlendirdiğinin masaya yatırıldığı panelde Taşkent, dünya üzerindeki örneklerden de yola çıkarak girişimcilikte başarılı olmanın yol haritasını mercek altına aldı. 

Konuşmasına iki yıl önce Forbes dergisi tarafından yayınlanan bir makaleyi katılımcılarla paylaşarak başlayan Taşkent, en başarılı girişimcilerin yaşının 40 olduğu ve 55 yaşındaki bir girişimcinin 35 yaşındaki bir girişimciden iki kat daha fazla başarılı olduğuna işaret etti. Halihazırdaki metotlarla hayata geçirilen girişim modellerinin başarı oranının 1/1000 olduğuna da vurgu yapan Doğan Taşkent, üniversiteden çıkar çıkmaz, henüz tam da iş dünyası ile ilgili hiçbir deneyimin edinilmediği bir dönemde yeni girişimlere imza atmak yerine ilgili olunan sektörde faaliyet gösteren bir şirkette çalışıp kurumsal, KOBİ veya start-up piyasayı öğrenip, iç dinamiklerine dair gerekli bilgi ve altyapıyı elde edenlerin ihtiyacı daha iyi tanımlayıp daha doğru fikirleri hayata geçirdiklerini böylece de başarı şanslarının diğerlerine oranla daha yüksel olduğunun altını önemle çizdi. 

 

İndeks Konuşamcı Ajansı üyesi Doğan Taşkent'in biyografisine buradan ulaşabilirsiniz.