Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com

Ece Çiftçi, Bir Kez Daha Gururlandırdı <-Geri

blog

 

İndeks Konuşmacı Ajansı üyelerinden Ece Çiftçi, ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından “Gelecek Vadeden Genç Liderler Ödülü”ne layık görüldü.

Dezavantajlı bölgelerde yaşayan 7-13 yaş arası çocukların sosyal becerilerini ve benliklerini keşfetmelerini ve geliştirmelerini amaçlayan bir sivil toplum kuruluşu olan SosyalBen Vakfı’nı hayata geçirerek çocuklarda farkındalık yaratmaya yardımcı olan sosyal girişimci Ece Çiftçi, Gelecek Vadeden Genç Liderler Ödülü”ne layık görüldü. Bu yıl üçüncü kez verilecek olan ödülü alan ilk ve tek Türk olmanın kendisi için son derece gurur verici olduğunu belirten Çiftçi, “28 Nisan-12 Mayıs 2018 tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde katılacağım toplantılarda üç milyon Suriyeliyi misafir eden Türkiye'nin sadece kendi çocukları için değil tüm dünya çocukları için de umut olduğunu vurgulamanın yanında SosyalBen Vakfı'nın çalışmalarını da anlatacağım. Ülkem ve dünya çocukları için ortaya koyduğumuz çabayı anlatarak genç bir kadın olarak örnek olmaya çalışacağım. Ülkemi ve akranlarımı temsil edeceğim için büyük gurur ve heyecan duyuyorum” diyor.

16 – 24 yaş arasında küresel düzeyde sosyal gelişime katkıda bulunan genç liderlerin ödüllendirilmesi ve değişim programına dahil edilmesini hedefleyen ödül programı kapsamında Norveç, Türkiye, Irak, Endonezya, Bangladeş, Pakistan, Güney Afrika, Panama, Tacikistan ve Suriye’den pek çok gencin yürüttüğü çalışmalar değerlendirmeye tabi tutuldu. Değerlendirmeler sonucunda Ece Çiftçi’nin de aralarında olduğu 10 kişi gerçekleştirdiği çalışmalar kapsamında ödüle layık bulundu.

 

İndeks Konuşmacı Ajansı üyesi Ece Çiftçi'nin biyografisine buradan ulaşabilirsiniz.