Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

Tolga Pakar’ın fotoğrafçılık yolculuğu sanata merakla başlıyor. Üniversitede elektrik bölümünü bitiren ve kendine uygun sanat dalını arayan Pakar 1996’da gösteri sanatları dünyasına adım atıyor. Görüntü teknisyeni olarak başladığı sanat hayatı boyunca konferans salonları, konserler ve sahne karşısında 13 yılık deneyime sahip.

Bir değişim gerektiğine karar veren Pakar, aile mesleği ve hobisi olan fotoğrafçılığı meslek haline getiriyor ve kendi deyimiyle sanatta aradığını buluyor.

Pakar, fotoğrafçılığı dünyaya bir objektifin arkasından bakmak olarak yorumluyor ve fotoğraf çekmenin kendisi için bir tutku olduğunu, asla vazgeçemeyeceğini söylüyor.

Pakar, kurduğu Pakart Fotoğrafçılık şirketinde ekibi ile birlikte kurumsal ve bireysel fotoğraf ihtiyaçlarına yeni çözümler getiriyor. İstanbul Profesyonel Fotoğraf Sanatkarları Odası üyesi olan fotoğraf sanatçısı Pakar, 12 yıllık deneyiminde kurumsal şirketlerin faaliyet raporları, mekân, sahne, doğa fotoğrafları gibi geniş portfolyo çalışmalarına sahip.