Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

Mine Kasapoglu, Gettysburg College’den Ekonomi ve Felsefe ana dal, Güzel Sanatlar yan dal diplomalarıyla mezun oldu. Güzel Sanatlar’da siyah beyaz fotoğraf ağırlıklı çalıştı. Karanlık odaya ilk defa 18 yaşında girdi ve zamanının çoğunu orada geçirmeye başladı. 1999 yılında Boston’a taşınarak Museum of Fine Arts’ın karanlık odasında portfolyosunu genişletmeye devam ederken freelance çalışmaya başladı. 2001 yılında Salt Lake Organizing Committee’de staff photographer ve photo editor olarak görev yaptı.

Paris’te Speos Photographic Institute’de profesyonel fotoğraf eğitimi alan Kasapoğlu, eğitimini tamamladıktan sonra çalışmalarına Atina, Viyana ve Paris’te devam etti. 2005’ten bu yana  çalışmalarına İstanbul’da devam ediyor.

Uzmanlık alanı, kendisinin “Fotoğraf  Röportajı” olarak tanımladığı, içeriği belirlenmiş bir konuda görsel konsept oluşturarak olimpiyatlarda, konserlerde, moda showlarında anı yakalayan fotoğraflar çekmek. Kasapoğlu bir film çekiminin sürecini kareleyen görüntüler sunuyor, bir filmin ya da organizasyonun arka planda yaşanan süreçlerini fotoğrafla anlatıyor.

2007 Nisan ayında Apple bilgisayar firması tarafından dünya çapında ayın fotoğrafçısı seçildi. Fotoğrafları Almanya’nın Münih ve Dresden şehirlerinde sergilendi. Çalışmaları Türkiye’de çeşitli dergilerde yayınlanıyor. Salt Lake 2002 Olimpiyatları’ndan beri bütün Olimpiyatlara (Atina, Torino ve Beijing) katılarak fotoğraf çekiyor. Kasapoğlu aynı zamanda bir snowboard tutkunu. 2007 Türkiye Snowboard Şampiyonu, 2008 Türkiye ikincisi ve Snowboard Türkiye Milli Takımı’nda yer alıyor.