Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

En önemsiz fotoğrafın bile bir belge olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden fotoğrafın birinci koşulu olarak ''okumayı'' görüyorum.

16 yaşındayken bir filmden etkilenip fotoğrafçı olmaya karar veren Çelebi, konuşmadan da düşüncelerini anlatabileceği tek ''iş'' olarak fotoğrafçılığı görmüş ve bir masaya bağlı kalmadan çalışacağı için büyük bir keyifle meslek hayatına atılmış.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni bitirdikten sonra Capital dergisine Foto Muhabir olarak başladı. Hillsider, Classic Car, Small Report, Carousel, Konsept, Popüler Psikoloji, Vs, gibi çok çeşitli iş ve ekonomi dünyası ağırlıklı kurumsal ve süreli yayınlariçin 15 yıldır fotoğraf çekiyor.

Haber, basın toplantısı, röportaj çekimlerinde profesyonel olan Çelebi’nin uzmanlık alanı üst düzey yönetici portreleri çekmek, özel ilgi alanı ise sanayi fotoğrafçılığı.Yönetici portresi çekmekten keyif alan Çelebi bu işin zorluklarını da şu şekilde dile getiriyor; “10-15 dakika gibi çok kısa bir sürede hiçtanımadığın bir insanla iletişim kurup, ona içten bir gülümseme, doğal bir duruş kazandırmalısın, üstelik de bunu başarmak için sıradan yöntemler işe yaramıyor.”

Her nesne Çelebi için bir fotoğraf malzemesi… Evde özgürce kurgular hazırlayıp fotoğraflar çekmeyi seviyor. Bugünlerde arşivini değerlendirebileceği bir kitap üzerinde çalışıyor. İleriye dönük planıysa fotoğraf projeleri üretip, isteyenlere ders vermek.