Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

  /  Gonca Gürses Van Herpen

Gonca Gürses Van Herpen

Gonca Güreses Van Herpen

Gonca Gürses Van Herpen

Koloratur Soprano, Sesle Terapist

Gonca Gürses van Herpen, dünyada ve Türkiye’de nadir görülen işlerden birini icra ediyor: Sesle terapi. İlk “Türk Sesle Şifa Terapisti” ve aynı zamanda koloratur soprano olan Gürses van Herpen 2003’ten bu yana ezoterik bilgiler ve çeşitli şifa teknikleri üzerine çalışmalar yapıyor. Seminerlerinde dinleyicilerine yaşayan her canlının titreşimi olduğunu anlatan ve bu sayede sesi kullanarak insanın kendini nasıl iyileştirebileceğini öğreten Gürses van Herpen “Sesle Şifa” (Sound Healing)’in yanı sıra; Reiki, Taşlarla şifa, Kundalini Reiki,  Kwan Yin, Ra- Sheeba, Gümüş Mor Alev, Full Spectrum Şifa, Altın Üçgen, Yaşam Küresi, Isis Mavi Ay, Kutsal Kase, Şifa çemberi gibi inisiyasyonları da çalışmalarında uyguluyor.

Gürses van Herpen’in bu çok yönlü inisiyasyonları, uzun süren grup ve özel çalışmalarının birer sonucu. Tüm bu öğretileri bir araya getirerek kendi tekniğini oluşturan Gürses, ilk olarak 2006’da Colorado, Denver, Boulder’da Jonathan Goldman’la “Sound Healing/Sesle Şifa” atölyesine katıldı. Buradan aldığı sertifikayla Türkiye’de bu alanda çalışmalar yaptı ve aynı zamanda Dünya Sesle Şifa Enstitüsüne kayıtlı ilk Türk Sesle Şifa Terapisti oldu. Gürses, Jonathan Goldman’ın önderliğinde dünya çapında yetiştirdiği tüm öğrencilerinin yapmakta olduğu “Dünyamıza Sesle Şifa Günü” çalışmasını her yıl İstanbul’da yapıyor.

Gürses’in müzik çalışmaları dikkat çekici. Koloratur soprano, 2006 yılında Fransız perküsyoncu Le Quan Ninh’in “Transit-İstanbul Improvisation Days in Music Müzikte Doğaçlama” atölyesine katıldı. Islak Köpek grubunun konserinde konuk solist olarak doğaçlama performans gerçekleştirdi. Ayrıca Darphane-i Amire’de doğaçlama dans gösterisinde yine solo doğaçlama söyledi.

Fazıl Say’ın “Yeni Şarkılar” CD albümünde vokal çalışma yaptı. Hollanda Konsolosluğu Kilisesi’nde üç soprano “Klasik Yaz Konseri”, Noel Konserleri, Avusturya Kültür Merkezi’nde, Bariton Kevork Tavityan ile Birleşmiş Milletler Günü Konseri gibi çeşitli organizasyonlarda sahne aldı. Seminerler, konserler vermeye ve vokal doğaçlamalar yapmaya devam ediyor.

Koloratur soprano Gonca Gürsen van Herpen Münih, Almanya’da doğdu. Müziğe ilgisi ilkokul yıllarında koroya katılmasıyla başladı. Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği’nde öğrenimini tamamladıktan sonra Mimar Sinan Üniversitesi Sahne Sanatları Opera Bölümünde ikinci lisans eğitimini tamamladı. İstanbul Devlet Operası’nda çeşitli eserlerde oynadı ve Grup Turkuaz’ın solistliğini yaptı. Opera solistliğinin yaparken bir yandan da MSÜ ve uluslararası birçok okulda İngilizce dersleri ve yanı sıra İngilizce olarak müzik, dans, drama, şan, Türk dili ve kültürü alanlarında dersler verdi. Sanatçı, Hollandalı aşçı, fotoğrafçı, belgesel programcısı Wilco van Herpen’le evli.

İnsan Sesinin Bilinmeyen Gücü (Sesle şifa – Ses terapisi semineri)

İçinde yaşadığınız stresli, yoğun hayat temponuzda rahatlama, daha iyi hissetme, sağlıklı olma, farkındalık ve bilincinizi yükseltme tekniklerini, nefesinizi ve sesinizi daha etkin kullanarak öğrenebilirsiniz.

Her şey titreşimdir, yaşayan canlı olan her şeyin titreşimi vardır. Bilinçli bir şekilde sesle çalıştığımızda kendi titreşimimizi de dönüştürmeye başlarız. Bu etkinlikte sesle çalışmanın basit ve temel yollarını keşfedeceksiniz.  Kendi şahsi iyileşme enstrümanınız olan sesinizle çalışarak, strese karşı güçlenecek, öfke, endişe ve korkularınızı salıvermek ve dönüştürmek için yine kendi sesinizden faydalanacaksınız. Basit tekniklerle kendinizi ifade edebilmenin özgürlüğünü yaşayacaksınız. Geçmişten bugüne, içinizde biriken ve siz farkında olmadan bedeninizin dengesini bozan, onu farklı yollarla hasta eden pek çok tortunun temizlenmesinin en doğal yolu ile tanışacaksınız. Sesin kanatları  bizi varlığımızın daha farklı ve derin boyutlarına taşıyacak. Bedenlerimizin ışığını keşfetmek, kalbimizi sevgiye açıp, çoğaltmak ve yaymak, fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal seviyelerde iyileşme ve dönüşüm için en etkili ve eşsiz şifa aracı olan, kendi sesinizi, nasıl kullanacağınızı, deneyimleyerek öğreneceksiniz.

Bu terapiyle kazanacaklarınız:

* Doğru nefes, nefes ile rahatlama.

* Vücuttaki negatif enerjiyi boşaltma, topraklanma.

* Olumsuz duyguları (öfke, endişe, korku, vs), travmaları salıverme ve

dönüştürme.

* Bağışıklık sistemimizi güçlendirme. (Timus bezi)

* Sesle şifa meditasyonu (Sound healing): Fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal alanlarımızı iyileştirme, dengeleme.

Diyafram nefesi nedir? Nasıl kullanılır? Nasıl güçlendilir? Egzersizler

Sesin doğru kullanımı ve ses tellerinin bakımı

Stres yönetimi teknikleri

Vücuttaki negatif enerjiyi boşaltma, topraklanma

Olumsuz duyguları (öfke, endişe, korku, vs), travmaları salıverme ve dönüştürme

Bağışıklık sistemimizi güçlendirme (Timus bezi)

Vücudumuzun enerji merkezleri çakralar

Sesle şifa meditasyonu (Sound healing): Fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal alanlarımızı iyileştirme, dengeleme

Mekan, enerji alanı (aura), çakra temizliği

Enerjimizi, enerji emen kişi ve ortamlardan koruma teknikleri

Ofisimizde, evimizde kullandığımız teknolojinin yarattığı manyetik alandan  korunmak, alan temizliği vs. için kullanılabilecek mineral taşlar

İş arkadaşlarımızla uyumlanma, takım olma çalışmaları, empati