İndeks Konuşmacı Ajansı bir Girişimidir | [email protected] | 0212 347 70 70

Menu

Enerji

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Enerji geleceğin ve günümüzün en büyük fırsatı aynı zamanda sorunları arasında yer alıyor. Geleneksel enerji kaynakları gibi yenilenebilir enerji kaynakları da ekonomiyi, iş yaşamını ve sosyal düzeni çok fazla etkiler. Konuşmacılarımız size değişen enerji kaynaklarını, bu alana uyumun süreçlerini, gelişimi ve değişimi aktarırlar. Sürdürülebilir enerjinin temel taşlarını anlatırken, değişme uyumunuzu hızlandıran inovatif fikirler verebilirler.[/vc_column_text][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″][vc_custom_heading text=”ÇEVRE- ENERJİ” font_container=”tag:h5|text_align:left” use_theme_fonts=”yes” css=”.vc_custom_1585915005096{margin-top: 10px !important;padding-left: 0px !important;}”][vc_column_text]Çevre- Tarım

Enerji[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”3/4″][vc_column_text]

Uzman Ekolog, Akademisyen, Sinema Oyuncusu
Ediz Hun
Uzman Ekolog, Akademisyen, Sinema Oyuncusu

Küresel Isınma, Şehir Ekolojileri, Sosyal Kalkınma, Doğa, Çevre, Yeşilçam

Ediz Hun, Türk sinemasına adını altın harflerle yazdırdı. Bir dönemin en tanınmış simalarından. Sinemanın çıkmaza girdiğini görünce, kendisine farklı bir kariyer yolu çizdi. Geleceğini, bugün bütün dünyanın bir numaralı konusu olan çevre sorunları üzerine kurdu. Başarılı bir bilim adamı olarak yurda döndükten sonra kariyerini değiştirmeyi göze aldığı çevre uğruna siyasete bile atıldı. “Günümüzün küresel değerler sisteminde ve çağdaş yönetim anlayışında üç temel unsur var: Demokratikleşme, insan hakları ve insan kökenli çevre kirlilikleri sonucu ortaya çıkan çevre koruma kanunu. Bunların üçü de toplumların bir an önce çözümlemesi gereken değerler” diyor Ediz Hun.

Günümüzde 30-35 bin kişiyi alan 10 stadyum dolusu insan her gün dünya nüfusuna ekleniyor. Hun, çevre sorunlarını kontrol altında tutmanın nüfus artışını kontrol etmekle mümkün olduğunu savunuyor: “İstanbul 15-16 milyonluk nüfusa sahip. Bir insandan günde yaşına, yemek alışkanlıklarına göre 4 ila 7 litre atık çıkıyor. 4 litreden hesaplarsak, İstanbul’da günde 64 milyon litre atık çıkıyor. Nüfus artışını kontrol etmezsek çevre sorunlarını ve onunla ilgili küresel iklim değişikliği sistemlerini kontrol altında tutmamız mümkün değil.”

Ediz Hun, çok popüler kimliği ile aranan bir konuşmacı, yılda 35-40 konferans veriyor, gerçekleştirdiği söyleşi başlıkları arzuya göre değişiklik göstermekte. Çok canlı ve enerjik sunumuyla sahnede izleyicileri büyülerken sunumları 45-55 dakika arasında değişiyor ve soru-cevap bölümü ile sona eriyor.

  • Küresel Isınma
  • Ekoloji/Şehir Ekolojileri
  • Sosyo-Ekonomik Kalkınmada Doğa – İnsan İlişkileri
  • Küresel İklim Değişikliği ve Geleceğimiz
  • Yaşamda Dostluk ve Sevgi
  • Dünya ve Türk Sinema Tarihi
  • 1


[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]