Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

  /  Emrah Bayraktar

Emrah Bayraktar

Emrah Bayraktar

Emrah Bayraktar

Eğitmen, Futbol Direktörü

Kriz Yönetimi, Motivasyon, Aidiyet, Lider, Takım Çalışması

Futbol bazı toplumlar için hayatın özü, kısacası her şeyi; eğlencesi, eğitimi, ruhu, birlik beraberliği. Geleneksel sporlarımızla kıyaslandığında daha yakın tarihte hayatımıza girmiş olmasına karşın, ezici bir üstünlüğü var. Buna karşın teknik ve profesyonellik açısından istenen seviyede olmadığı herkes tarafından kabul görüyor. Emrah Bayraktar futbol adamı. Gençliğinde oyunculuğu olgunluğunda çok iyi eğitim almış teknik insan olarak spora katkısı yüksek. Türkiye’nin en iyi eğitimli futbol yöneticilerinden biri. Bu spora seçme ve yerleştirme süreçleriyle dahil oluyor. Sporcu kazandırma ve eğitilerek tutundurma başarının ön koşulu.

Kurumlar doğal olarak  Bayraktar’ın futbol direktörlüğü ve eğitmenlik alanındaki tecrübelerinden ekipleri için yararlanmayı tercih ediyor. Emrah Bayraktar, katıldığı etkinliklerde başarıya giden yolda ekip çalışmasının önemi, kriz anında liderlik, rol model olmak ve motivasyon temalı konuşmaları İngilizce ve Almanca dillerinde de yapıyor ve eğitimler veriyor.

Darüşşafaka Lisesi mezunu olan Emrah Bayraktar, uzun yıllar Darüşşafaka amatör futbol takımında futbol oynadı. Transfer olduğu Beşiktaş altyapısında 1994-1996 yılları arasında PAF takımında forma giydi.

1994-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesi Spor Akademisi’nde gördüğü eğitimin ardından 2000-2002 yılları arasında Viyana Üniversitesi’nde Spor Bilimleri eğitimi aldı. 2003-2006 yıllarında Galatasaray Futbol Kulübü’nün altyapısında PAF takım antrenörlüğü ve Profesyonel Takım kadrosunda Eric Gerets’ in yardımcılığı görevlerini üstlendi. 2006-2008 yıllarında Gaziantep Büyükşehir Belediyespor ve Orduspor Kulüplerinde yardımcı antrenörlük, 2009 yılında ise Siirtspor’da Teknik Direktörlük görevlerinde bulundu.

2006-2009 yıllarında UEFA tarafından B-A ve PRO Lisans eğitimleri alan Bayraktar, UEFA Antrenör Eğitimcisi (Tutor) sertifikası alarak, UEFA tarafından akredite edildi ve 2009- 2011 yıllarında Türkiye Futbol Federasyonu UEFA Antrenör Eğitimi Yönetmeni ve TFF Gençlik Geliştirme Programı Direktörü görevlerinde bulundu. Beşiktaş Jimnastik Kulübü tarafından 2011 yılında Altyapı Koordinatörlüğüne getirilen Emrah Bayraktar 2016 yılına kadar 5 yıl süreyle bu görevde bulundu.

2017- 2018 sezonu sonunda tekrar görev aldığı Galatasaray Futbol Kulübü’nde Akademi Teknik sorumluluğu yaptı. Bayraktar halen Adanaspor’da Futbol Direktörü olarak görev yapıyor.

 

  • Kriz Yönetimi
  • Birlikte Başarmak
  • Başarıya Giden Yolda Takım Olmanın Önemi
  • Lider Bakışı
  • Motivasyon – Aidiyet