Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

  /  BLOG   /  COP26’nın ardından Ali Rıza Değer

COP26’nın ardından
Ali Rıza Değer

İndeks Konuşmacı Ajansı uzman konuşmacılarından Ali Rıza Değer son makalesinde, İskoçya’nın Glasgow şehrinde düzenlenen ve dünya liderlerinin dünyanın ortak sorunu olan küresel ısınma ve iklim değişikliği konusundaki vizyonlarını paylaştığı  COP26 zirvesini değerlendiriyor.

Toplantının gelişmiş ülkelerle, gelişmekte olan ülkeler arasındaki iklimsel problemler odağında, karşılıklı sıkıntıların paylaşımı ile geçtiğine vurgu yapan Değer, yayınlanan sonuç taslağının maalesef beklentileri karşılamadığına da vurgu yapıyor. İklimsel finansmanın 2 katına çıkartılması + Acil eylem planı + 2030 Hedeflerinin netleşmesi + Her yıl güncelleme yapılması + Daha güçlü adımların atılması gibi beklentileri sıralayan Ali Rıza Değer’in güzel haberleri de var. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin “İstanbul İklim Değişikliği Eylem Planı’nın Hazırlanması ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin Eylem Planı bu örneklerden ikisi.

İklim değişikliğiyle mücadelenin sürdürülebilir bir gelecek için kritik öneme sahip olduğunu aktaran Ali Rıza Değer’in yazısına buradan ulaşabilirsiniz.