Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

  /  KİTAPLAR   /  Saffet Emre Tonguç Kitapları   /  Boğaz Hakkında Her Şey
Saffet Emre Tonguç - Boğaz Hakkında Her Şey

Boğaz Hakkında Her Şey

Tarihçi ve gezgin Saffet Emre Tonguç; 2010 yılında “En İyi Turizm Yayını” ödülünü alan İstanbul Hakkında Her Şey kitabının ardından, “İstanbul İçin Her Şey” kitabındaki yol arkadaşı İngiliz seyahat yazarı Pat Yale ile birlikte hazırladığı “Boğaz Hakkında Her Şey” isimli yepyeni eseriyle İstanbul tutkunlarının karşısına çıkıyor.

Boğaz Hakkında Her Şey; bugüne kadar boğaz hakkında yazılmış en kapsamlı ve en güncel çalışma olarak tanımlanıyor. Eserde, boğazın en meşhur yalılarının hiç görülmemiş iç mekân fotoğraflarının yanı sıra, bir uçtan bir uca boğaz ile ilgili en yeni bilgiler yer alıyor. Kitabın rotası Avrupa ve Anadolu Yakası olmak üzere iki ana bölümden oluşuyor. Saffet Emre Tonguç, okurları Cankurtaran’dan Rumeli Feneri’ne, Kadıköy ve Moda’dan Anadolu Feneri’ne kadar toplam 34 durağın yer aldığı heyecanlı bir yolculuğa çıkarıyor. Üstelik eserin en başında yer alan haritada, ziyaret ettiğiniz yerleri işaretleyebilmeniz için kutucuklar dahi düşünülmüş.

Tam 348 sayfadan oluşan rehberde, yalın ve kolay anlaşılır metne yüzlerce renkli ve özel fotoğraf eşlik ediyor. Saffet Emre Tonguç’un aylarca süren çalışması; otellerinden restoranlarına, cami ve çeşmelerinden kiliselerine, yalılarından köşklerine, saraylarından müzelerine kadar “Boğaz Hakkında Her Şey”in yer aldığı olağanüstü bir rehber niteliğinde. Yalnızca turistler değil, İstanbul’da yaşayan gezginlerin de yanından ayırmaması gereken bir kitap. Kitabın, “Bosphorus The Ultimate Guide” olarak İngilizce baskısı da bulunuyor.