Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

  /  Aydın Özden

Aydın Özden

Aydın Özden

Aydın Özden

Atletik Performans Koçu, Genetik Eğitmeni ve Beslenme Uzmanı

Aydın Özden, sağlığını güncel bilimsel bilgiler eşliğinde kontrol etmek isteyenler için deneyimleriyle yol gösteren uzman bir isim.

20 yıla yakın süre Amerika’da; basketbol, voleybol, golf, yüzme, atletizm ve Amerikan futbolu gibi spor dallarında faaliyet gösteren profesyonel sporcular ile üst düzey yöneticilere sayısız konuda eğitimler verip, danışmanlık yapan Aydın Özden kişiye ait fizyolojik ve psikolojik faktörler başta olmak üzere, doğru beslenme, genetik yatkınlıklar, genel sağlık ve çevresel faktörler gibi konularda bilgi ve deneyimlerini topluluklarla paylaşıyor.

Özden’in Lincoln Üniversitesi’nde Uluslararası İşletme üzerine master eğitiminin ardından bilişim sektöründe orta ve üst düzey yöneticiliklerle devam eden kariyeri 2004 yılından sonra evriliyor. Yoğun iş hayatı ve büyük şehirdeki yaşamın yarattığı olumsuzluklar ve stres, Özden’i, çocukluğundan beri düzenli olarak yaptığı fitness sektörüne daha da merak salmaya ve bu işi en doğru şekilde temelinden öğrenmeye yöneltiyor.

2004-2011 yıllarında; “Anatomi’’, Fonksiyonel Hareket Analizi ve Düzeltici Egzersizler Uzmanlığı”, ‘’Antrenman Bilimi’’, ‘’Sporcu Beslenmesi’’, “Atletik Performans Uzmanlığı Sertifikasyonu”, ‘’Sakatlıklardan Korunma ve Tedavi Yöntemleri’’ ve ‘’Sporda Stres Yönetimi’’ eğitimlerini alan Aydın Özden, fitness sektöründe antrenör ve yönetici pozisyonunda farklı görevler yaptı.

2011 yılında elde ettiği bilgi birikimi ve tecrübeleri kullanmak adına Türkiye’ye dönen Özden, genetiğin sporda ne denli önemli olduğunun bilinciyle gerekli eğitimleri tamamlayarak ‘’Sertifikalı Expert Genetik Trainer’’ oldu. Halen ‘’Sağlıklı Yaşam Farkındalığı’’ ve ‘’Sporda Bilimin Etkisi’’ konularında şirketlere, sporculara ve spor kulüplerine eğitimler veriyor.

  • Vücudumuzu ne kadar iyi tanıyoruz?
  • Neden hastalanırız?
  • Vücut saatimizi biliyor muyuz?
  • Bazı genetik özelliklerimizi öğrenmek ister miyiz?
  • Sağlıklı beslenme nasıl yapılır?
  • Hangi vitaminleri takviye olarak kullanmalıyız?
  • Sağlıklı yaşlanmanın yolları nelerdir?