Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

  /  KİTAPLAR   /  Sinan Ülgen Kitapları   /  AB Müzakerelerinin El Kitabı
Sinan Ülgen - AB ile Müzakerelerin El Kitabı

AB Müzakerelerinin El Kitabı

Avrupa Birliği ile başlayan tam üyelik müzakerelerinin ele alındığı bu kitap müzakerelerin yapısı ve sonuçları ile ilgili gündemdeki soruları cevaplandırıyor.

Tam üyelik müzakereleri nedir, nasıl yürütülür, en iyi sonucu almak için nasıl hazırlanmak gerekir, sivil topluma ve iş dünyasına düşen görevler nelerdir ve bu kesimlerin bu süreçte hak ve menfaatlerini korumak için ne yapmaları gerekir gibi soruların cevapları bu kitapta yer alıyor. Gümrük Birliği konusunun da yeni bir bakış açısıyla ele alındığı bu kitapta, birliğin sakıncalı yönlerine Türkiye’nin elde ettiği faydayla beraber değiniliyor ve müzakereler sırasında Gümrük Birliği’nin diğer sektörleri de içine alacak şekilde genişletilmesinin sonuçları analiz ediliyor.

Sinan Ülgen´in bu kitabı, AB müzakerelerine gerektiği gibi soğukkanlı, bilimsel açıdan yaklaşıyor ve herkesin anlayabileceği bir dil ile ayrıntılara giriyor. Türkiye’nin bu süreci güçlü biçimde götürmesi için her şeyden önce bilgiye ve kamuoyu tarafından desteklenen bir iradeye ihtiyaç var. Ülgen’in bu “el kitabı” önümüzdeki belirsizlik ve güçlüklerle dolu ay ve yıllarda önemli bir rehber olanağı sağlıyor.