Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri
  • Akıllı şehirler

Yapay zekâ, transhumanism, nesnelerin interneti, büyük veriye doğru ilerlerken yaşam tarzımız ve şehirlerimiz nasıl şekillenecek? Teknolojilerin gelişmesiyle birlikte dijital çağdan uzay çağına doğru hızla ilerlerken, yeni mimari yaklaşımlar ve yaratıcılığın kapıları açılacak bu durum tasarımlara birçok açılım sağlayacaktır.  Yeni teknolojiler doğaya yük olmadan kendi yaşam formlarımızı yaratmamıza imkân tanır.

 

  • Uzun Dönem Uzay Görevlerinde Mimari Tasarım ve Esenlik

Çok yönlü bir bilim olan mimari, insanların soyut gereksinimlerini de kapsar. İnsanlığın bu yeni ihtiyaçlarına ve duyularına hitap eden tasarımlarla bu istekler karşılanabilir. Günümüzde uzay istasyonları da birer evrim sürecinden geçiyor. Mimari de pek çok yenilikle bu süreçte boy gösteriyor.

 

  • Uzay Yerleşkeleri  

Dünyadan uzaya gidecek kişiler nereye ve nasıl yerleşecek? Uzay mekikleri – bu turistleri- özel uzay istasyonlarına nasıl götürecek? Tekrar kullanılan roketler ve uzay mekiklerinin tasarımı nasıl olacak? Bilim insanları roketlere sera koymak üzerine çalışıyorlar. Peki ama bunun için uygun ortam nasıl sağlanacak? Çocukların uzayda yaşamına dair ne gibi projeler hayata geçiriliyor?