Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

Bazılarımız birden fazla karpuz taşıyabiliyoruz. Unutmamak gerekir ki, daha da önemlisi faaliyetleri sürdürülebilir kılmaktır. Defne Sarısoy da bu isimlerden; hem sunucu hem editör hem TV yapımcısı...

Habercilikte uzman Sarısoy eğitim alanında da tecrübeli… Bilgi ve deneyimini gazeteci adaylarıyla paylaşıyor. Sarısoy, İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Uygulamalı TV Sunuculuğu ve Medyada Dilin Kullanımı konularında üç yıl boyunca dersler verdi.

Deneyimli televizyoncu; İletişim Yolları, Etkili İletişim Becerileri ve İletişimde Yapılan Hataları içeren “Hayatla İletişim” semineri düzenliyor. “Hayatla İletişim” seminerlerinde güzel konuşmanın belli kuralları, topluluk önünde konuşurken rahatlama yöntemleri, dışarıdan nasıl algılandığımız konularında pratik bilgiler Sunuyor. Sarısoy, Türkçenin yanı sıra İngilizce ve İtalyanca sunumlar da yapıyor.

Son birkaç yıldır konferans ve toplantılarda sunuculuk ve moderatörlük de yapan deneyimli televizyoncu yazarlığa adım atmak üzere… Kişisel gelişimin iletişim becerilerimize nasıl yansıdığını ve hayatla nasıl iletişim kurmamız gerektiğini anlatan bir kitap hazırlığı içinde.

Defne Sarısoy halen TRT Haber’de “Ekonomik Tarifler” programının sunuculuğunu yapıyor.

İndeks Konuşmacı Ajansı'nın değerli bir üyesi olan Sarısoy, İndeks Medya İlişkileri Eğitimleri’nin aktif katılımcısı. Sarısoy; Moderatörlük ve Sunuculuk, Etkili ve Güzel Konuşma ve Vücut Dili konularında bilgilerini paylaşıyor.