Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

Televizyoncu, gazeteci, dergici kısacası medyanın farklı araçlarında bugüne kadar çalışmalar yapmış bir iletişim uzmanı.

Yıllardır doğa ile iç içe olan ve doğa koruma programları yapan tecrübeli gazeteci çevre uzmanı kimliğiyle de tanınıyor. Güven İslamoğlu çevre konusunda yedi yıldan beri Her Evde/Yerde Bir Haber Var, Alternatif Rota ve Yeşil Doğa adlı programları dönüşümlü olarak hazırlayıp sunuyor.

İndeks İletişim Medya İlişkileri Eğitimcisi olan İslamoğlu, kamuoyu duyarlılığına önem veren şirketler için kaçırılmaması gereken bir çevre uzmanı. Kurum iletişiminde önemli bir parça olan çevre ve enerji konularında eşsiz bir deneyim sunuyor. Yeşil enerji, enerji verimliliği konularında doğa dostu çalışmalara yönelik yatırım yapan firmalara özel eğitimler veriyor.

İletişimci ve çevre uzmanı İslamoğlu, çevre konusundaki otoritesini ödüllerle de kanıtlıyor. CNN Türk’e hazırladığı Yeşil Doğa programı Avrupa’nın Çevre Nobeli olarak görülen 2011 Berlin Eurosolar Güneş Ödülü’nün sahibi. Bunun yanında ÇEVKO Doğaya Saygı Ödülü, Çevre ve Orman Bakanlığı “Sulak Alana Saygı Ödülü” gibi pek çok çevre ödülleri de bulunuyor.

Ve Güven İslamoğlu aynı zamanda çok başarılı bir televizyoncu olarak görsel medya deneyimlerini aktardığı butik çalışmalar yapıyor. Son dönem çevre konularına ilişkin doğayla mücadele ettiği çekimlerde ve muhabir olarak aktardığı haberlerin izinde dolaşırken maceradan maceraya savrulan İslamoğlu butik çalışmalarında doğayla başa çıkmanın püf noktalarını paylaşıyor.