Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

Çok uzun zaman Türkiye’de yaşamış “yerleşik yabancı” Andrew Finkel’i içerideki dış ses olarak tanımlarsak yanlış olmaz.

20 yılı aşkın süredir Türkiye’de gazetecilik yapan Finkel, Türkiye’yi değişik dönemlerde izlemiş olmanın verdiği avantajla ülke dinamiklerini ve hassasiyetlerini iyi biliyor. İş dünyası ve siyasetin önemli aktörlerini yakından tanıyor. Türkiye’den yaptığı çalışmalarda, yerleşik bir yabancı muhabir olarak aralarında Financial Times, The Economist gibi yayınlara Türkiye muhabirliği yapan Finkel, alışılagelmiş yabancı basından farklı olarak yıllarca Türk medyasında çalıştı. Kürt sorunundan, piyasalara, Türk halkının özelliklerinden kültür sanata uzanan geniş bir yelpazede Türkiye’yi haberleştirdi, yurt dışı okuruna gazetecilik deneyimlerini aktardı.

Finkel şimdi masanın farklı taraflarında oturmanın keyfini çıkarıyor, bugüne kadar biriktirdiklerini topluma yön verenlerle paylaşıyor. Finkel, iletişimin üç sacayağından biri olan mesajın hedef kitleye nasıl ulaştırılacağı konusunda uzman bir iletişimci. Stratejik iletişimin sağlam kurulabilmesi için “Algılama Yönetimi” konularında da sahip olduğu deneyimle algı yönetimi iletişimi alanındaki eksikliği ustalıkla tamamlıyor.  

Deneyimli gazeteci,  yurt dışı ekonomi ve siyasi çevrelerinin Türkiye’yi anlaması,  yurt içinde kurum ve kişilerin algıyı yönetmek istedikleri coğrafyanın iletişim dinamiklerini anlamak ve içselleştirmek üzere deyim yerindeyse tercüman rolünü üstleniyor.

Türk ekonomisinin önde gelen kurum tepe yönetimlerine verdiği bire bir danışmanlıklar ile başarılı çalışmalara imza atan Finkel, içerik oluşturmak, tonlama, haber analizi ve hedef coğrafyada algı yönetimi, dış basın beklentilerini yönetmek gibi konularda kritik çalışmalar yapıyor.