Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

Dennis Redmont, uluslararası üne sahip gazeteci, iletişim uzmanı.

Redmont, başarılarının meyvelerini çok erken toplamaya başladı. Columbia Üniversitesi Gazetecilik Bölümünü dereceyle bitirdi. Associated Press (AP) New York ofisinde çalışmaya başladı ve 1965′te ajansın Lizbon’daki en genç muhabiri oldu. Kariyeri boyunca 80 farklı ülkede görev yaptı… Halen İtalyan Amerikan İş Adamları Derneği’nin İletişim, Geliştirme ve Medya Bölümü Başkanı. Aynı zamanda Perugia Üniversitesi’nde iletişim dersleri veriyor. Dünyanın en büyük PR firması Edelman’ın danışmanları arasında bulunan Redmont, İtalya’da yaşıyor.

Redmont, medyanın geçirdiği evrimin önemli tanıklarından. Avrupa ve ABD'deki gelişmeleri yakından takip ediyor, konuşmalarında birey gazeteciliğinden sosyal network’lere, haber paylaşımından cep telefonlarına tüm mecraları anlatıyor. Yeni medya mecralarında insanın etkisi ve gücü, kişiselleştirme, kontrol azlığı ve etik gibi konuları tartışmaya açıyor.

Redmont, iletişim ve medya alanındaki panel ve konferanslara moderatör olarak da katılıyor.

Redmont Medya İlişkileri alanında eğitim veren uluslararası bir eğitmen. Aralarında LionsDen gibi medya ilişkileri eğitimi veren dev iletişim kurumlarının akredite eğitmeni. 

Redmont’un uluslararası uzmanların da katkısıyla ortaya çıkardığı  sosyal ağlar ve web üzerinden birebir verilen Medya Eğitimi ve Atölyesi bulunuyor. İngilizce, İtalyanca, Fransızca, İspanyolca ve Portekizce olmak üzere beş dilde medya ilişkileri eğitimi veriyor.

Redmont aynı zamanda strateji uzmanı. Özellikle kriz iletişimi konusunda iş adamları ve yöneticilere danışmanlık hizmeti veriyor ve risklerin fırsata nasıl dönüştürülebileceği anlatıyor.

İndeks Medya İlişkileri Eğitimleri’nin en güçlü unsurlarından biri olan Redmont, Türkiye’de gerek iş gerek siyasi sözcülere yüz yüze eğitimler veriyor, workshop düzenliyor.