Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

Emin Çapa, ekonomiyi herkesin anlayacağı dile çeviren ekonomi yorumcusu… Yazılı basınla başladığı ekonomi serüvenini televizyonda sürdürüyor.

Deneyimli gazeteci Emin Çapa ekonomiyi örneklerle akılda kalıcı şekilde anlatmasıyla nam saldı. İki lisansüstü eğitimi bulunan Çapa her ikisinde de Avrupa Birliği üzerinde çalıştı. Emin Çapa,  1989 yılında muhabir olarak başladığı meslek hayatını CNN Türk Ekonomi Müdürü olarak sürdürüyor.

Emin Çapa bir dönem TÜSİAD’da Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu. Halen hafta içi her akşam canlı olarak yayınlanan ekonomi programı “Aklın İzi”ni hazırlayıp sunuyor.

“21.yüzyılın ilk dâhisi ve Türkiye’de niye dahi yetişmiyor?”, “Büyük ne kadar büyük?

En büyük dağ Everest mi? En büyük yıldız hangisi?”, “Hız nedir? En hızlı canlılar ve insan yapımı hız canavarları”, “Neden yaşlanıyoruz, yaşlanma durdurulabilir mi?”, “Tarihi değiştiren aptallıklar”, “En hızlı bilgisayarlar, nasıl bu kadar hızlılar?”, “Lüks endüstrisi, neden lükse para harcarız?”, “Savaşlar ve ekonomi birbirine benzer mi?,“Savaşta yenilenlerle, iflas eden şirketler arasındaki benzerlikler” gibi anlaşılması zor konuları öyle basit, yalın sunuyor ki, alışkanlık yapıyor.

Çapa; Kalite Kongresi, Turizm Zirvesi, İzmir Kalite Kongresi, Pazarlama Zirvesi gibi ulusal ve uluslararası seminer ve etkinliklerde sunumlar gerçekleştiriyor, Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin üst düzey yöneticileri için medya eğitimleri veriyor.

Üslubu ve kullandığı basit dille ekonomiyi anlaşılır kılan Çapa üniversitelerde ekonomi konusunda konferanslar veriyor.

İndeks Medya İlişkileri Eğitimi ajansının deneyimli ekonomistlerinden Çapa, ekonomi ve finans üzerine değerlendirmeler yapıyor. Çapa, Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Genel İletişim Stratejileri konularında yol gösterebilecek önemli bir isim.