Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

  /  medyailiskileri-blog   /  10 Soruda Medya İlişkileri Eğitimi

10 Soruda Medya İlişkileri Eğitimi

(Yazar: İndeks İletişim)

  1. Medya ilişkileri eğitimi nedir?

Medya İlişkileri Eğitimi şirketler tarafından genellikle kriz yönetimi olarak görülür. Dolayısıyla ne zaman bir kriz kapıya dayansa şirketler kurtarıcı olarak medya ilişkileri eğitimlerine sarılır. Oysaki medya ilişkileri bir şirketin, başından sonuna kadar “sürekli” yürütmek zorunda olduğu reaktif değil “proaktif” bir faaliyettir.

  1. Medya ilişkileri eğitimi neden gerekli?

Nasıl plan yaparsınız, nasıl konuşur, nasıl yazar, kime nerede ne söylersiniz? Ansızın gelen bu soruları bir düşünün… Krizde ne yapacağınızı bilip bilemediğinize karar verin. Lansmandan beklediklerinizi alt alta yazın… İstemediğiniz bir imajın üzerinize yapıştığını varsayın, nasıl kurtulabileceğinizi hesaplayın… Ankara’ya sesinizi duyurmanız gerektiğini varsayın… Medya ilişkileri eğitimi işte bu nedenlerle gerekli.

  1. Medya ilişkileri eğitimini kimler almalı?

Kurum sözcüleri, basınla iletişim kuran kurum yöneticileri, kriz anında soru sorulması muhtemel departman yetkilileri, geleneksel ve yeni medyayı efektif kullanarak birebir iletişim ile pazarlama, kurumsal iletişim stratejisini oluşturan kurumların sözcüleri…

  1. Medya ilişkileri eğitimini kimler verir?

Medya İlişkileri Eğitimi, şablon bir eğitim değildir. Farklı uzmanlıklara sahip İndeks Medya İlişkileri Eğitmenleri’nin hepsi profesyoneldir, hepsi iletişimcidir. Uzmanlık gerektiren konu başlıkları, uzmanı tarafından verilir, farklı dillerde sunulabilir. İndeks’in portföyünde yer alan profesyonel eğitimciler için: www.medyailiskileriegitimi.com

  1. Medya İlişkileri Eğitimi kaç eğitmen ve katılımcı ile gerçekleşmeli?

Eğitimlerin bire bir gerçekleşmesi her zaman daha verimli sonuç verir. Diğer yandan seçilecek eğitim modüllerine bağlı olarak eğitmenler birkaç kişi olarak çeşitlenebilir. Eğitimlerin kişiye özel olması en verimli sonucu sağlar.

  1. Medya ilişkileri eğitimi hangi mecraları analiz eder?

Gazeteler, televizyonlar, dergiler, sosyal medya platformları, mobil cihazlar, bire bir kurulan anlık iletişimler…

  1. Eğitim modülü ne demektir?

İndeks Medya İlişkileri Eğitimleri, tam günlük, süresi ayarlanabilen, kuruma/kişiye özel kurgulanan geniş kapsamlı, simülasyon destekli programlar sunar. Eğitim modülleri hakkında detaylı bilgi: Medya İlişkileri Eğitimi Modülleri’nde…

  1. Eğitim modüllerini özelleştirebilir miyim?

Evet, İndeks ihtiyacınıza özel eğitim modülleri sağlıyor. Bu eğitim modüllerini tek tek alabileceğiniz gibi farklı modülleri birleştirerek kendi özel eğitim programınızı da belirleyebilirsiniz.

  1. Medya İlişkileri Eğitimi’nde kamera karşısında röportaj yapılıyor mu?

Evet. Önceden hazırlanmış kurumsal hikayelere/varsayımlara uygun hazırlanan sorular, profesyonel bir iletişimci/gazeteci olan eğitmeniniz tarafından size yöneltilirken, yine profesyonel kameraman tarafından bu röportaj kayda alınıyor.

  1. Medya İlişkileri Eğitimi’nin kalıcı ve etkili olması için eğitim sonrasında ne yapmak gerekiyor?

Eğitimden sonra verilen raporu ve yorumları günlük hayatınıza entegre etmenizi, belli aralıklarla ihtiyacınıza özel dinamik ve daha kısa eğitimler almanızı öneririz. Hayat değişiyor, eğitim değişiyor, daima hazır olmak gerekiyor.