Aysun Şabanlı

Aysun
Şabanlı

Pazarlama Stratejisti, İletişim Yönetimi Danışmanı

Biyografi

Aysun Şabanlı, profesyonel kariyeri boyunca teknoloji sektöründe tüm dünyaya yön vermiş pek çok önemli markanın üst düzey yöneticiliğini yaptı. Görev aldığı ülkelerde, küresel markaların değişim süreçlerindeki marka ve iş geliştirme stratejilerini yaratan Şabanlı, geleneksel iletişim yöntemlerinin dışına çıkıp yeni pazarlama prensiplerini uygulayarak tüm sektöre örnek teşkil eden yaratıcı projelere imza attı.

Stratejik iş geliştirme

Antidote Business Consultancy çatısı altında firmalara, “marka ve stratejik iş geliştirme” konusunda danışmanlık hizmeti veren Şabanlı, halihazırda yine kendi girişimi olan NOSQ çatısı altında da Kültürel Sosyal Sorumluluk Projeleri danışmanlığı yapıyor.

Şabanlı’nın multi disipliner kariyerine biraz daha ışık tutmak faydalı olacak; Yota Devices Türkiye ve İsrail’de Sorumlu Ülke Müdürü olarak görev yapan Aysun Şabanlı, markanın bu ülkelerdeki start- up süreçlerini yönetti. Sony Mobile’ın Türkiye Ülke Müdürü ve Türkiye, Yunanistan ve İsrail’den sorumlu Pazarlama Direktörü olarak şirketin markalaşma süreçlerini de yöneten Aysun Şabanlı, görevi süresince hem Sony Mobile’ın pazar payını artırdı hem de markanın akıllı cep telefonları sektöründe söz sahibi bir oyuncu haline gelmesine katkıda bulundu. LG Elektronics’in Marka Pazarlama Müdürü olarak görev yaptığı dönemde birçok ödüle de layık görülen pazarlama iletişimi projesini de yöneten Aysun Şabanlı, Türkiye’de LG Electronics’in marka bilinirliğinin oluşmasına yardımcı oldu.

Pazarlama Yönetimi

15 yıllık profesyonel iş hayatı boyunca elde ettiği tecrübeleri de arkasına alarak Marka Stratejileri, Pazarlama Yönetimi, Yeni Dünyada Pazarlama İletişimi konularında kurumlara eğitimler veren Şabanlı ayrıca, konuşmacı olarak yer aldığı konferanslarda da Yeni Trend Pazarlama İletişimi konusunda ufuk açıcı sunumlar gerçekleştiriyor.

İstanbul Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olan Şabanlı, aynı zamanda University of Westminster’da Pazarlama Yönetimi lisans üstü eğitimini tamamladı. Birikimlerini gençlerle paylaşmayı önemseyen Şabanlı, bir süre Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde Tüketici Davranışları dersi verdi, halen Bahçeşehir Üniversitesi’nde Dijital PR dersi veriyor.

Konuşma Konuları

  • Aktivizm döneminde pazarlama: Toplumsal değer ve topluluklar
  • Pazarlamama döneminde pazarlama faaliyetlerini marka sohbetine dönüştürmek
  • Pazarlamanın insanla dayanılmaz etkileşimi; insan odaklı ve ilişki odaklı pazarlama
  • Yeni dünyada marka ve pazarlama yönetimi; yeni medyada değiştirilmesi gereken yönetim şekli
  • Pazarlama iletişiminde yeni trendler ve yeni taktikler